Odmietajú jesť aj Vaše deti čokoľvek, čo je považované za „zdravé“ Pozrite si niekoľko zábavných nápadov na servírovanie ovocia alebo zeleniny!

Reklamy

Deti majú veľmi špecifické mám rád a nemám rád. To platí najmä pokiaľ ide o potraviny, hlavne ovocie a zeleninu.

Zdá sa, že niektoré deti odmietajú jesť čokoľvek, čo je považované za „zdravé“. Zaradenie týchto päť druhov ovocia a zeleniny, ktoré deti milujú, je dobrý začiatok.

Citrusové ovocie

Pomaranče, mandarínky, citróny, limetky a grapefruity – všetky obsahujú vitamín C, čo je dôležité, aby telo dokázalo vyrobiť kolagén, ktorý pomáha pri podpore orgánov a zložiek nášho obehového systému. Tiež posilňujú imunitný systém.

Mnoho detí sa vyhýba citrusovým plodom, pretože je ťažké ich odlupovať a jesť. Rodičia môžu odlupovať pomaranče a mandarínky, takže poskytnú deťom hotové jedlo. Tiež šťava z citrónov a limetiek sa môže pridávať do vody, kde nám zvykne osviežujúci nápoj. Pridajte kúsok medu a rozdrveného ľadu, ak Vašim deťom táto chuť nebude príjemná. Môžte skúsiť vytvoriť sirup z medu a citrusovej šťavy na letné smoothies.

Kukurica

Deti milujú kukuricu, hlavne v klasoch a s maslom. Aj keď má o niečo viac kalórií než iná zelenina, kukurica je dobrým zdrojom vitamínov  B a má tiež zdravé množstvo minerálov, železa, zinku a horčíka. Vyskúšajte kukuričný chlieb ​​alebo kukuričné ​​tortilly ako zdravá alternatíva pečiva.

Jablká

Jablká prichádzajú v mnohých odrodách a formách, či už sú to sladké, alebo kyslé jablká. Môžete ich použiť v dezertoch, ako prílohu osladiť cukrom a škoricou, jablkový koláč, atď. Okrem toho máme jablkové omáčky, jablkové maslo a sušené jablká. Možno budete musieť vyskúšať rôzne odrody jabĺk a typy jablkových jedál, aby ste našli také, ktoré budu Vaše deti obľubovať.

Mrkva

Deťom, ktoré tvrdia, že nemajú rád mrkvu, ju musíte predstaviť novým nevšedným spôsobom. Niektoré veľmi malé deti nemajú radi surovú mrkvu, pretože rania ich zúbky. Pripravená na pare chutí výborne. Mrkva sa tiež dobre spája s inou zeleninou, takže ak vaše dieťa má rado určitú zeleninu, spojte mrkvu z inou obľúbenou zeleninou

Ak chcete skúsiť surovú mrkvu, nakrájajte ju na tenké prúžky, aby ste sa vyhli problémom so zúbkami.

Hrozno

Dôvody, prečo detí nechcú jedávať hrozno pochádzajú z toho, že majú zlé skúsenosti, ako napríklad kyslé alebo prezreté hrozno. Najlepší spôsob, ako zabezpečiť, aby vaše deti jedli a vychutnávali si hrozno, je dôkladne ich očistiť a odstrániť s nich stonky, prípadne jadierka.

Často je spôsob, akým naše deti reagujú na novú skúsenosť, podnietená spôsobom, ako sa prezentuje. Ak vezmeme do úvahy také veci, ako je obľúbená farba Vášho dieťaťa, ako reagujú na veci obľúbené či neobľúbené, Vám pomôže zistiť, ako tieto, ale aj ďalšie druhy ovocia a zeleniny zaviesť do jedálnička Vášho dieťaťa.

Ovocie je veľmi zdravé, no nie však vždy zábavne vyzerajúce. Máme za to, že jedlo, ktoré dobre vypadá a vonia, musí chutiť výborne. Chcete to spraviť tiež a hľadáte skvelé ovocné napady?

Nech sa páči:

Niekedy to môže byť poriadna výzva ubezpečiť sa, že naše deti dostanú potrebnú výživu. Máte tiež svoje nápady? Podeľte sa s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!