Stačí, ak ste aspoň trochu kreatívny a manuálne zruční – v tom prípade si môžete premeniť ako vonkajšie, tak i vnútorné priestory bývania takmer na nepoznanie. Koľkokrát stačí naozaj málo. Chce to nápad a odhodlanie. Čo treba dekorácie z vetvičiek?

Reklamy

Áno, aj obyčajné vetvičky odrezané zo stromu na vašej záhrade, sa dajú využiť. Môžu totiž narobiť ešte veľa parády. Dekorácie z vetiev sa budú hodiť pre každé ročné obdobie – samozrejme s určitými odlišnosťami. Keď sa k tomu pridá farba alebo lak v spreji, to bude ešte len paráda.

Postup je jednoduchý

Najprv bude potrebné vetvičky vysušiť. Prineste si ich domov a nechajte ich tam niekoľko dní. Ak by boli znečistené, je dobré ich aj umyť. Akonáhle konáre dostatočne preschnú, môžete sa pustiť do práce. Vezmite si lak v spreji v takej farbe, v ktorej chcete mať dekorácií – na Vianoce napríklad do zlatista, v zime trebárs do bielej farby. Nástrek na konáre vykonávajte v dobre vetranom prostredí, ideálne niekde vonku na dvore či záhrade.

Zasnežený efekt

Ak chcete dosiahnuť zasnežený efekt na vašej novej dekorácií, čerstvo nastriekanú vetvičku môžete posypať kokosom alebo hrubozrnnou soľou. Ak máte radi prírodnú farbu vetvičiek, použite priesvitný lak namiesto farebného.

Po zaschnutí farby sa môžme pustiť do aranžovania. Chýba inšpirácia? Nech sa páči!

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com