Jar je jedinečný čas v záhrade, plný farieb a pohybu. Rastliny ožívajú a záhradkári netrpezlivo očakávajú nádheru hru farieb a vôní.

Jarné hnojenie je kľúčom k dosiahnutiu tohto cieľa. Preto, aby ste si užili krásu svojej záhrady, stojí za to prihnojovať svoje rastliny už teraz, aby im počas obdobia kvitnutia nedošli žiadne potrebné živiny.

Univerzálne jarné hnojivo pre všetky kvitnúce rastliny

Pre všetky trvalky, acidofilné aj tie, ktoré majú rady menej kyslý substrát, sa na jar oplatí použiť jednoduché, no účinné hnojivo. V 10 litroch vody rozrieďte 0,5 litra kuracieho hnoja a 10 g viaczložkového hnojiva na kvety.

[the_ad id=“1915″]

Dobre premiešajte, aby sa všetky zložky úplne rozpustili. Hnojivo aplikujte v polovici mája na mierne navlhčenú pôdu. To zaručí rastlinám správnu výživu v nasledujúcich mesiacoch.

Hnojivo pre hortenzie

Hortenzie sú kyslomilné a vyžadujú špeciálne ošetrenie. Pre tieto rastliny môžete použiť roztok na báze kyseliny citrónovej. Rozpustite 10 g kyseliny v 10 litroch vody a potom zalejte hortenzie. Ošetrenie pomôže znížiť pH pôdy a rastlinám uľahčí vstrebávanie iných hnojív, ktoré by sa mali podávať počas obdobia kvitnutia.

Posilnenie a ochrana kvitnúcich rastlín

[the_ad id=“1915″]

Asi 10 dní po aplikácii hnojív sa oplatí zalievať naše rastliny slabým roztokom manganistanu draselného (2 g na 10 litrov vody). Má antibakteriálne a protiplesňové vlastnosti, vďaka čomu posilní naše rastliny v boji proti možným chorobám spôsobeným rôznymi patogénmi.

Starostlivosť o kvitnúce rastliny

Jarné hnojenie je len začiatkom starostlivosti o kvitnúce rastliny. Aby ste si ich krásu užili počas celej sezóny, nemôžete zabudnúť na pravidelnú zálievku, strihanie a odstraňovanie odkvitnutých kvetov. To zabezpečí nielen atraktívny vzhľad rastlín, ale aj lepšie podmienky pre rast a kvitnutie.

[the_ad id=“1915″]

O biodiverzitu v záhrade sa oplatí postarať aj výsadbou rastlín s rôznym obdobím kvitnutia, ktoré zabezpečia nepretržitú výzdobu záhrady a prilákajú priateľský hmyz, ako sú včely a motýle. To zase zlepší opeľovanie rastlín a ich zdravý vývoj.

Pozrite si tiež:

[the_ad id=“7498″]

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!