Nebudem sa predsa naťahovať so smradľavým hnojom. Namiesto neho presypávam záhony na jeseň touto múkou

Publikované: 19 septembra 2024Prečítané: 122Značky: , , , , ,

Zdieľať článok na socialných sieťach

Jeseň je tradične ideálnym obdobím na zlepšenie úrodnosti pôdy. V prvom rade sa to týka tých oblastí, kde je pôda chudobná na živiny.

Túto jeseň pridám do záhonov špeciálnu zmes niekoľkých suchých prísad, ktorá uvoľní pôdu a nasýti ju humusom, keď sa bude rozkladať.

Prvou zložkou hnojenie je horčičný prášok. Horčičný prášok je dobré organické hnojivo a účinný biologický fytosanitárny produkt pre pôdu.

Keď sa rozkladá, nasýti zem fosforom, dusíkom, draslíkom, mangánom a humusovými látkami. Tiež uvoľňuje a „čistí“ pôdu od patogénov hubových chorôb. Beriem 2 kilogramy horčicového prášku.

Druhou zložkou hnojenia je kostná múčka. Kostná múčka je ekologické a prírodné hnojivo s predĺženým účinkom.

Dobre kyprí pôdu a pri pomalom rozklade sa uvoľňuje fosfor, draslík, vápnik, horčík a dusík. Tieto rastlinné živiny pomaly saturujú pôdu a robia ju úrodnou.

Pri aplikácii tohto hnojiva sa zvyšuje počet plodov a kvetov. Pomáha tiež posilňovať imunitu rastlín a pomáha im lepšie odolávať rôznym chorobám. Beriem 3 kilogramy kostnej múčky.

A poslednou zložkou našej výživovej zmesi je dolomitová múka. Prírodné hnojivo používané v záhradníctve na zlepšenie zloženia pôdy. Ide o univerzálne hnojivo s predĺženým účinkom.

Dolomitová múka obsahuje látky, ktoré znižujú kyslosť pôdy. Mikroelementy hnojiva regulujú metabolické procesy, stimulujú rast koreňov a zelenej hmoty, ovplyvňujú kvety a plodnosť, urýchľujú klíčenie a dezinfikujú pôdu. Beriem 3 kilogramy dolomitovej múky.

Zmiešam všetky ingrediencie vo veľkom plastovom vedre a na jeseň pridám 2-4 šálky na meter štvorcový pôdy do budúcich záhonov.

Po hnojení môžete po záhonoch zasiať zelené hnojenie. Zelené hnojenie zabráni vode vymývať živiny zo zeme.

Zdieľať článok na socialných sieťach

Novinky na váš e-mail

Žiadny geniálny nápad vám už neujde!