Biela farba je praktická, univerzálna, dobre sa kombinuje, ale po čase môže byť aj pekne sterilná. Nebojte sa siahnuť pri maľovaní bytu po živej farbe. Pokiaľ sa bojíte, že bude veľmi výrazná, rovnako ako pri tapetovaní ju môžete použiť len na jednu stenu. Čo skúsiť modrú alebo zelenú?

Reklamy

V dnešnej dobe je k dispozícii nepreberné množstvo farieb, tónov aj odtieňov. Nebojte sa experimentovať a siahnite po tých výraznejších. Sýte farby sú teraz v interiéri „in“. Od kanárikovo žltej až po magickú fialovú. Nezabudnite ale na to, že vybraná farba by mala ladiť s ostatnými bytovými doplnkami a zariadením.

Navyše platí, že teplé farby ako žltá, oranžová a červená sa hodia skôr do obývačky, vďaka nim sa tam budete cítiť príjemne, dokážu vás nabiť energiou. Naproti tomu studené farby ako modrá alebo zelená sú vhodné skôr do spálne, pracovne alebo kúpeľne. Upokojujú a očisťujú.

Farby v interiéri: Ako s nimi pracovať?

Okrem toho, že farby oživia váš byt, dá sa s nimi aj pri maľovaní skvele opticky kúzliť. S ich pomocou môžete miestnosť opticky zväčšiť či zmenšiť, zvýšiť či znížiť, prežiariť alebo stlmiť. Napríklad tmavšia zadná stena miestnosť skracuje, tmavšie bočné steny ju naopak predlžujú. Aj v tomto prípade ale platí, že nič sa nemá preháňať. Musíte ísť na to s citom.

Aby výsledok nepôsobil rušivo, zapamätajte si základné pravidlá. Jedno z nich hovorí, že v miestnosti by ste na stenách nemali skombinovať viac ako len dve farby. A tiež, že čím sýtejšie odtiene máte, tým menšiu oblasť by ste nimi mali vymaľovať. Na jednu vybranú stenu tak použite niektorý zo sýtych odtieňov, tie zvyšné potom vymaľujte najlepšie na bielo.

Našli sme pre vás šesťdesiat fotiek interiérov, ktorým výrazná farba dodala ten pravý šmrnc. Prezrite si ich vo fotogalérii a inšpirujte sa!

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com