Lampáše môžete použiť kdekoľvek vo vašej domácnosti,vonku, na záhrade alebo na balkóne. Ide o obľúbený nápad na dekoráciu, pretože sviečky poskytujú trvalé a špeciálne osvetlenie, ktoré dotvára vaše nálady.

Reklamy

V tomto zmysle sú lampáše obľúbeným doplnkom každého ročného obdobia. Vyrobiť si svietnik svojpomocne je dvojnásobná zábava.

Nájdite inšpiráciu, ako si môžete sami vytvoriť svietnik a vytvoriť krásne akcenty vo vnútri aj vonku, v lete aj v zime.

Navrhnite si svoj vlastný lampáš a vytvorte atmosferickú atmosféru. Pinterest

Lampáš – všestranný dekoratívny prvok

Lampáše majú dlhú históriu, no aj dnes sú rovnako aktuálne ako v minulosti. Lucerny sa dnes nepoužívajú len ako svetelné zdroje, ale sú skôr zinscenované ako dekorácia.

Ľudia ich radi využívajú nielen na jeseň a v zime, ale aj v lete. Trblietavé svetlo lampáša je obľúbeným, jemným akcentom v mnohých domácnostiach.

Neslúžia však len ako dekorácia, ale dávajú sa aj ako darčeky. Je to nóbl a nie každý má niečo také. Takže máte nápad na ideálny darček.

Sú vhodné nielen pre ženy, ale sú dobrou voľbou aj pre mužov a páry. Predovšetkým však, keď sú navrhnuté vami, zapôsobia ešte viac.

To je presne dôvod, prečo si ľudia radšej vyrábajú lampáš sami, namiesto toho, aby ho kupovali. Drevené, kovové alebo sklenené lampáše na stôl alebo na zavesenie, existuje množstvo modelov s vlastným šarmom.

Najjednoduchším spôsobom je však premeniť zaváraciu fľašu. To môže byť kreatívnejšie ako kedykoľvek predtým!

Dnes sa už od praktickej funkcie svietnikov upúšťa a namiesto nej sa používajú ako dekorácia. Pinterest

Lampáše môžete vystaviť na polici. Pinterest

Navrhnite si svoj vlastný lampáš – buďte odvážni a uveďte svoje kreatívne nápady do praxe!

Na vytvorenie originálneho lampáša toho naozaj veľa nepotrebujete. Len si zaobstarajte prázdne poháre na zaváranie a popustite uzdu svojej fantázii! Na zdobenie lampáša sa používajú veľmi odlišné techniky. 

Môžete len maľovať a zdobiť, alebo naň nalepte obrúsky. Ďalšou populárnou technikou je naplnenie pohára rozprávkovými svetlami. Okamžite tak vytvoríte nádhernú romantickú atmosféru. Mimochodom, môžete navrhnúť niekoľko lampášov a vhodne ich skombinovať. Potom je zaručený WOW efekt!

Personalizované lampáše sú skvelým darčekom pri mnohých príležitostiach. Navrhujte preto lampáš s prihliadaním na osobu, ktorú chcete obdarovať. Napríklad taký fotolampáš by potešil mamine srdce.

Alebo možno chcete dať svojmu partnerovi milé prekvapenie na Valentína alebo prekvapiť príbuzného skvelým vianočným darčekom? Potom si vyberte tie správne materiály a farby. Lampáš musí vyjadrovať vaše emócie.

S trochou trblietok sa lampáše stanú hviezdou v miestnosti. Pinterest

Inšpirácia pre vás

Veľká hodnota sa vždy kladie na darček, ktorý roztopí srdce obdarovaného alebo ako dekoráciu, ktorá vyžaruje pohodlie. Lampáše sú jedným z nich, a preto zostávajú dobrou voľbou v oboch prípadoch. Ako zaľúbený, svadobný alebo narodeninový darček je lampáš vo všeobecnosti niečím výnimočný. Pozrite si spolu s nami aj ďalšie skvelé nápady.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com