Nápady pre detské veľkonočné tvorenie. Skráťte si čakanie na Veľkú noc kreatívne a zábavne!

Máme pre vás niekoľko nápadov, ako si s deťmi skrátiť tešenie sa na veľkonočné sviatky. Roztomilé dekorácie z papiera, gombíkov, kúskov plsti a zvyškov bavlniek zvládnu väčšie deti samé, tým menším určite pomôžu rodičia. Dáte sa spoločne do tvorenia?

Reklamy

Bábky z papiera

Namaľujte na farebný tvrdý papier jednoduché tvary zvieratiek. V spodnej časti prestrihnite otvory na dva prsty, dozdobte podľa vlastného uváženia a veľkonočné divadlo môže začať.

Omotávané kuriatka

Z tvrdého kartónu vystrihnite jednoduchý tvar vajíčka a nechajte deti, aby ich starostlivo omotali žltou vlnou alebo bavlnkou. Spoločne potom nalepte očká, zobáčik, krídelká a nôžky. Hotové kuriatka môžete nalepiť na špajľu a zapichnúť do veľkonočnej siatiny.

Zvieratká z papiera

Jednoduché zvieratká vyrobíte z kartónových roliek. Jednoducho ich prestrihnite na polovicu, polepte farebnými papiermi a zlepte k sebe. Pekné figúrky vytvoríte ale aj z papierových krúžkov.

Gombičkové kraslice

Máte doma veľa zbytočných gombíkov? Ak nie, vo výtvarných potrebách nájdete malé plastové dekoračné gombíky za neporovnateľne nižšiu cenu ako v textilnej galantérii. Z gombíkov potom môžete vytvoriť obrázok kraslice alebo veľkonočný venček.

Dekorácie z filcu

Z farebného dekoračného filcu môžete vytvoriť naozaj čokoľvek. Jednoduché kuriatka alebo vtáčiky zvládnu aj väčšie deti, ktorým sa už nebojíte zveriť do rúk ihlu a bavlnku.

3D dekorácie

Vystrihnite z farebných papierov niekoľko rovnakých tvarov, buď vajíčok, alebo koliesok, z ktorých vzniknú kuriatka, a uprostred ich všetky k sebe zošite kancelársku zošívačkou. Jednotlivé listy papiera potom od seba oddeľte a dozdobte.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho zo svojimi priateľmi!

Go to Top