Nápady na vianočné tvorenie s deťmi. Zvládnete ich z prehľadom

Published On: 14 októbra 2020Views: 168014,1 min readTags: , , , ,

Zdieľať článok na socialných sieťach

Zapojte deti do vianočnej výzdoby, bude ich to baviť. Pokiaľ sa chystáte tento rok zdobiť domácnosť s pomocou svojich detí, pustite sa do toho. Toto sú tie najobľúbenejšie techniky.

Vianočný veniec z papiera

Keď sa povie vianočný veniec, vybaví sa vám skôr ten z ihličnatých vetvičiek. S deťmi si ho ale môžete jednoducho vyrobiť aj z farebných papierov, lepidlá a papierového taniera. Nastrihajte si svetlo a tmavo zelené prúžky farebného papiera. Z papierového taniera odstrihnite dno, aby vám zostal len akýsi korpus. Pomocou lepidla potom naaranžujte pásky jeden vedľa druhého okolo korpusu, zlepte, dozdobte mašľou a máte hotovo.

Lepená reťaz

Spomeňte si na svoje roky v škole, kedy ste vo výtvarnej výchove lepili jednoduchú reťaz z farebných papierov. Je to veľmi jednoduché, a preto tiež zábavné aj pre naozaj malé deti. Nastrihajte si zhruba centimeter a pol široké pásiky z farebných papierov a vytvárajte očká reťaze, ktoré budete lepiť jeden po druhom za seba. Namiesto papiera môžete použiť aj filc.

Ozdôbky na stromček

Je nespočetné množstvo nápadov, ako si vytvoriť originálne ozdôbky. Môžete si aj upiecť. Kúpte si modelovaciu hmotu, rozvaľkajte ju a pomocou formičiek na cukrovinky vytvorte napríklad srdiečka, hviezdičky alebo kolieska, na ktoré odtlačíte vetvičku. Použiť môžete aj medovníčky alebo si modelovaciu hmotu vyrobte doma iba z troch surovín, ktoré už máte pravdepodobne doma. Ako na to sa dozviete v tomto článku.

Veľa zábavy si užijete aj s ozdôbkami, ktoré už doma máte. Ak máte obyčajné jednofarebné, môžete ich pomaľovať fixkami, farbami na sklo alebo aj temperkami. Skvelý materiál k tvorbe nám ponúka aj príroda. Ozdôbky z šišiek, vlašských orieškov, arašidov alebo gaštanov vyzerajú tiež krásne.

Vystrihovanie z papiera

Najjednoduchšiu a najlacnejšiu výzdobu si doma zaobstaráte z farebného papiera. Ideálne je, že vám s ňou môžu pomáhať práve vaše deti. Štyrikrát prehnite papier podľa obrázku, až sa vám vytvorí úzky trojuholník. Nakreslite naň deťom šablónu, ktorú ich nechajte vystrihnúť a uvidíte, aké krásne vločky vám vzniknú. Vločky potom môžete nalepiť na okno, zavesiť na stromček alebo z nich urobiť závesnú dekoráciu napríklad na luster či strop.

Inšpirácie pre vás

Je nespočetné množstvo nápadov, ako vyrábať vianočné dekorácie spolu z vašimi deťmi. Pozrite si niekoľko nasledujúcich nápadov a určite si z nich vyberiete!

[/fusion_text]

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com

Zdieľať článok na socialných sieťach