V rohoch sprchového kútu ​​sa objavil škaredý čierny povlak a v miestnosti je nepríjemný zápach? Toto je znamenie, že sa objavila pleseň.

Reklamy

V kúpeľni je dusno, teplo a vlhko. Tamojšie podmienky sú priaznivé pre rozvoj húb a plesní. Aby toho nebolo málo, v miestnosti sa vznášajú početné baktérie a zvyšky odumretej kože. Nečudo, že je tento priestor raj pre pleseň.

Jednou z najúčinnejších látok v boji proti plesniam je chlór. Bohužiaľ zanecháva nepríjemný, dusivý zápach a dráždi pokožku.

Existuje však aj iná ultra účinná metóda. Stačí si kúpiť  jeden produkt . Liter stojí asi 5€, vydrží veľmi dlho a odstraňuje pleseň rovnako efektívne ako chlór.

Odkiaľ pochádza pleseň na škárovacej hmote?

Huby sú neoddeliteľnou súčasťou ekosystému. Sú všade – na koži, oblečení, v jedle aj v interiéri. Keď sú na mieste s vysokou vlhkosťou, začnú sa množiť.

Tento jav je badateľný. Na stenách a škárach sa začne objavovať pleseň , ktorá vytvára nevzhľadný a zapáchajúci povlak.

Sprchový kút je jedným z miest, kde sa plesne najčastejšie usadzujú. Musíte sa jej čo najskôr zbaviť, pretože pleseň je nebezpečná pre vaše zdravie a môže vyústiť do chronickej sinusitídy, bolesti hlavy či plesní na vašom tele.

Ako sa zbaviť plesní? V obchodoch je množstvo prípravkov s protiplesňovými vlastnosťami. Väčšina z nich je na báze chlóru. Je to veľmi silná chemická látka, ktorá zožerie všetky nečistoty.

Žiaľ, škodí aj životnému prostrediu, dýchacím cestám a pokožke. Našťastie existuje aj iné riešenie. Nestojí veľa, ale funguje to ako najlepší antifungálny prostriedok.

Nalejte cez škáry a rohy a nechajte pôsobiť 15 minút. Budú ako nové

Izopropanol je alkohol používaný v dezinfekčných prostriedkoch. Môžete si ho kúpiť v každej lekárni, ale aj v stavebných predajniach. Litrová fľaša stojí asi 5 € a  prípravok vám vydrží na niekoľko rokov.

Ako sa to používa? Otvorte fľašu a nalejte ju na infikovanú oblasť. Prípravok nechajte na povrchu 15-20 minút. Po uplynutí tejto doby ho utrite starou kefou, aby ste odstránili zvyšné nečistoty.

Nakoniec zalejeme vodou a utrieme dosucha.

Ďalším rovnako účinným, bezpečným a ekologickým prípravkom je peroxid vodíka. Najlepší bude vo forme krému. Nájdete ho v predajniach kaderníckych potrieb.

Krém treba vtrieť do plesnivého povrchu a nechať 15 minút. Po pätnástich minútach povrch utrite starou kefou a zalejte vodou. Po plesni by nemali zostať žiadne stopy.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!