Najúčinnejší spôsob, ako rýchlo zlikvidovať slimáky a slizniaky počas dozrievania jahôd. Poznačte si

Publikované: 16 júna 2024Prečítané: 10826Značky: , , ,

Zdieľať článok na socialných sieťach

Slimáci sú jedným z najstrašnejších nepriateľov jahôd, mäkkýše sú obzvlášť nebezpečné v období rastu a dozrievania bobúľ.

Celé húfy slimákov a slizniakov sa v noci hrnú do záhona s jahodami, kde v tieni úspešne žerú bobule aj listy. A ak je vonku zamračené a daždivé počasie, tak je to skutočná nočná mora pre mnohých záhradkárov!

Čo sa dá v tejto ťažkej situácii urobiť, ako zachrániť úrodu? Mám záložnú metódu a len tá dokáže v danom čase zachrániť viac ako 90 % bobúľ.

V období dozrievania jahôd nebudú fungovať žiadne iné metódy, verte mi. Všetky druhy plechoviek od piva, suché zmesi, mulčovanie a iné nástrahy nepomôžu zachrániť úrodu!

V takýchto extrémnych situáciách používam iba jednu látku – METALDEHYD. Táto látka je základom niektorých druhov granúl proti slimákom.

Samozrejme, snažím sa čo najmenej používať chemikálie, ale v takomto prípade nie je iná možnosť, nakoľko slimáky zožerú úrodu za jednú noc.

Táto látka je stredne nebezpečná a nie je absorbovaná koreňmi rastlín, takže ak sami granule nezjete, nič sa nestane.

Účinkuje až 3 týždne a dobrou správou je, že látka sa vo vode prakticky nerozpúšťa, čiže granule ochránia záhon aj v daždi.

Granule musíte rozptýliť medzi riadkami a v blízkosti kríkov jahôd. Mäkkýše dokonca zliezajú z jahôd, aby si pochutnali na tejto droge, po ktorej rýchlo uhynú.

Ráno môžete na chodníkoch vidieť bezvládne telá mäkkýšov.

Zdieľať článok na socialných sieťach

Novinky na váš e-mail

Žiadny geniálny nápad vám už neujde!