Najlepšie spôsoby, ako ochrániť mladé uhorky, cukety, tekvice a melóny pred slimákmi. Že ma to nenapadlo už skôr…

Publikované: 12 júna 2024Prečítané: 37855Značky: , , , ,

Zdieľať článok na socialných sieťach

Slimáky spôsobujú obrovské škody na úrode. Myslím, že s týmto bude súhlasiť každý. Tento škodca je veľmi zákerný a nemilosrdne ničí takmer akúkoľvek rastlinu v záhrade: od zelených až po jahody a uhorky.

Tento rok ich je na záhrade mimoriadne veľa a bojovať s nimi dá niekedy naozaj zabrať! Potom som na trafil na tieto rady a vtedy som si povedal, prečo ma to nenapadlo už skôr!

Osobitná pozornosť by sa mala venovať mladým rastlinám: uhorky, vodné melóny, cukety, tekvice. Cez noc môžu mäkkýše tieto rastliny úplne zničiť tým, že ich požierajú až ku koreňom.

Škodca je obzvlášť zákerný po daždi na mokrej pôde, slimáky sa v noci alebo v zamračenom počasí rýchlo dostanú ku akejkoľvek rastline.

Dnes vám poviem niektoré z najlepších spôsobov, ako chrániť tieto mladé rastliny pred slimákmi.

Prvý spôsob je veľmi jednoduchý, mladé rastlinky musíte na noc a za zamračeného počasia prikryť veľkými 5-litrovými plastovými fľašami, s odrezaným dnom a odskrutkovaným uzáverom.

Tu existuje dokonca aj druhá výhoda: rastliny budú rásť rýchlejšie, pretože fľaša vytvára skleníkový efekt a samozrejme chráni rastliny pred slimákmi.

Pre druhý spôsob ochrany rastlín pred slimákmi budeme musieť pripraviť suchú zmes. V jednej nádobe musíte zmiešať: mleté ​​vaječné škrupiny, tabakový prach, popol a trochu sódy.

Nemôžem vám povedať presné proporcie; vždy to robím od oka. Ale pomáha to skvele, musíte túto zmes rozptýliť okolo mladých rastlín ani jeden slimák sa nebude chcieť dotknúť.

Jedinou nevýhodou je, že po daždi je potrebné obnoviť ochranný kruh, takže táto zmes by mala byť vždy pripravená. Niektorí záhradníci tiež posypú síran železitý alebo horčičný prášok po obvode záhonov.

Ak žijete v oblasti, kde si môžete nazbierať ihličie, máte šťastie a môžete ľahko implementovať tretiu metódu na záchranu mladých rastlín.

Jednoducho mulčujte mladé rastliny borovicovým ihličím a slizniaky ostanú mimo dosahu, pretože ihly sú veľkou prekážkou ich pohybu.

Veľa šťastia na love!

Zdieľať článok na socialných sieťach

Novinky na váš e-mail

Žiadny geniálny nápad vám už neujde!