Najlepší spôsob boja proti MYŠIAM poznali už naše babičky. Nasadzovali na ich vypudenie túto RASTLINU!

Publikované: 22 novembra 2024Prečítané: 134Značky: , , , , , ,

Zdieľať článok na socialných sieťach

Túto, ani žiadnu inú myš do domu asi nechcete. Ako vyhnať myši sa môžeme poučiť už od našich predkov!

Vyvádza u vás myš?

Tiež sa u vás premnožili myši? Máte pocit, že ste sa s myšiakmi ocitli v laboratóriu, len teraz neviete, či chováte myši vy alebo nepozvané hlodavce chovajú vás? Majú presilu?

Nemilosrdne hlodavce zlikvidujte alebo ich aspoň polapte či inak vystrnaďte z domu!

Myš je roztomilé zvieratko do okamihu, kým zistíte, čo všetko poškodila, prípadne koľko zatiaľ dokázala splodiť potomkov. Možno si hovoríte, že stačí mať mačku.

Teoreticky áno. Mačku síce myš v byte veľmi zaujíma a určite ju dokáže aj loviť, ale tiež sa s ňou rada pohrá a je schopná vám ju domov polomŕtvu priniesť, aby sa pochválila úlovkom.

Mačka síce môže pomôcť, ale rozhodne sa na ňu nedá spoliehať v domácnosti zastavanej nábytkom.

Jedy a pasci na myši!

Odpoveďou na to, ako sa zbaviť myší, nie je vždy jed. Jedové návnady v podobe sáčkov s otráveným zrnom fungujú a veľmi dobre, ale môžu ich nájsť nielen deti, ale aj vaše domáce zvieratá.

Použiteľné sú preto v miestach, kam sa nikto nedostane alebo sa často nevyskytujete, napríklad na povale alebo v pivnici, garáži a podobne. Ďalšou možnosťou je tiež umiestniť vrecúška do krabičky s otvorom, aby bol prístupný len hlodavcom.

Po dome je možné tiež rozmiestniť pasce, ale môže to byť podobne problematické, ako v prípade použitia jedu. Avšak, odchyt alebo priamo likvidácia pomocou pascí, je veľmi účinným a definitívnym spôsobom.

V minulosti sa používali aj bylinky

Myšiam ale tiež prekážajú rôzne pachy, a práve tými ich vyháňali ľudia v minulosti alebo sa skôr pomocou rôznych vôní bránili myšej invázii preventívne.

V miestach, kadiaľ sa môžu myši dostať dovnútra, ale aj kde by sa mohli pohybovať, môžete nechať vetvičky a vrecká s konkrétnymi bylinkami. Vysadiť ich môžete aj v okolí vstupu do domu a zozbierané bylinky následne rozmiestnite doma.

Myšiam vadí veľmi aromatická levanduľa, rozmarín alebo mäta. Voňavý fialkový kvet bol snáď najobľúbenejším prostriedkom. Bolo jej veľa a voňala rok aj dlhšie.

Levanduľou alebo inou bylinkou naplňte priedušné vrecká alebo napríklad starú obliečku na malý vankúš a umiestnite ich na dno skriniek aj za ne.

Obdobne môžete využiť aj esenciálne oleje, ktoré sú koncentrované, a preto vám postačí len pár kvapiek na vatovom tampóne, ktoré rozmiestnite rovnakým spôsobom.

Okrem spomínaných bylín môžete použiť esenciálne oleje eukalyptové alebo citrusové.

Ďalšou možnosťou je aj použitie silného nálevu z pálivej papriky. Korenie alebo nasekanú čerstvú pálivú papriku nechajte minimálne deň vo vode macerovať a potom vodou vystriekajte miesta, kde sa myši môžu zdržiavať.

Na vypudenie myší sa tiež predtým používal bobkový list alebo klinčeky. Podobne ako u kún, aj myši ľudia vyháňali naftalínovými tabletami.

V neposlednom rade sa hodí tiež vedieť, že pokiaľ chcete myšiam zabrániť vo vniknutí na inak dostupné miesta, môžete vstupnú štrbinu vyplniť oceľovou vlnou. Myši sa cez ňu nevedia prehrýzť.

Zdieľať článok na socialných sieťach

Novinky na váš e-mail

Žiadny geniálny nápad vám už neujde!