Pekne založená skalka je ako diamant. Čím bude staršia, tým viac na záhrade vynikne. Poslali ste nám obrovské množstvo vašich realizácii a toto je 50 najkrajších z nich.

Už viac ako storočie si ľudia zakladajú na záhradkách skalky a ich obľuba neklesá, naopak. Skalka nemusí zaberať veľkú plochu, krásnu skalku si môžeme vytvoriť aj v nevzhľadných zákutiach, na kúsku neúrodnej pôdy alebo ňou môžeme zakryť napríklad rumoviská vzniknuté opravou domu.

Je vhodná na spevnenie svahov aj na vysádzanie inak neužitočného brehu. Peknou variantom je vyvýšený záhon, lemovaný kamennou obrubou, k založeniu skalky ale postačí aj koryto alebo kameninová alebo terakotová misa.

Aby sme sa z krásy skalky mohli tešiť celoročne, je potreba premyslieť, ktoré kvety kedy kvitnú a kombinovať ich tak, aby na skalke stále nejaké farebné kvety vynikali. Okrem typických alpínok ako sú lomikameň, rozchodník a rôzne varianty skalníc, môžeme použiť pre spestrenie skalky zakrpatené formy cibuľovín, ako sú tulipány, hyacinty alebo modrice.

Ďalšie jarné kvety na skalky sú prvosienky, levisie alebo poniklec. Neskôr kvitne napríklad materina dúška, klinček čiže karafiátek a rozrazil. Na jeseň potom skalku úžasne oživia jesienky.

Inšpirujte sa našimi čitateľmi a nahliadnite do súkromia nádherných záhrad a dvorov.Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: facebook.com/Šikovník