Nádherné jesenné dekorácie vytvoríte za pár minút! Skúste vence aj kŕmitka

Dni sa začínajú krátiť, slnko už dávno tak nehreje a jeseň sa nezadržateľne blíži. Ak toto obdobie nepatrí k vašim najobľúbenejším, skúste na neho vyzrieť!

Reklamy

Vyrobte si krásne jesenné dekorácie, ktoré ozdobia domov, poteší vaše oči a zaženú každú depresiu. Pripravte si vence na dvere či jedálenské stoly alebo vyrobte dekoratívne kvety z farebných jesenných listov!

Jesenný veniec

Už dávno sú preč doby, kedy sa vence zdobili a vešali na dvere len pred vianočnými sviatkami. Dnes sú moderné v každom ročnom období, a vy sa môžete pri ich výrobe náležite kreatívne vyblázniť. A že bývate v byte, kde váš skvost na dverách skoro nikto neuvidí? Nezúfajte, vencom môžete ozdobiť napríklad aj jedálenský stôl.

Veniec z farebných listov a novín

 1. V kvetinárstve alebo obchode s hobby potrebami si kúpte polystyrénový veniec.
 2. Vezmite staré noviny, nastrihajte ich na menšie štvorce a stočte ich do kornútku. Môžete ich zlepiť, alebo zošiť zošívačkou tak, aby sa nerozpadli.
 1. Ich špičku potom ohnite a začnite ich jeden po druhom lepiť na kruh. Postupujte od jeho vonkajšej časti k vnútornej a lepte ich tesne vedľa seba.
 2. Až nimi bude kruh pokrytý, vložte do niektorých kornútov čerstvo opadané farebné lístie. Jeseň vás už nerozhodí!

Nápady na jesenné vence

Ak si trúfate, skúste si vyrobiť aj ďalšie jesenné vence z prírodných materiálov. Na našej stránke nájdete nápadov mnoho, stačí si iba vybrať. 70 najkrajších jesenných vencov nájdete v tejto galérii.

Jesenné dekorácie na stôl

Čakáte návštevu a chcete, aby všetko bolo perfektné? Stavte na jednoduchú dekoráciu, ktorá krásne ozdobí stôl alebo komodu. Ak nemáte záhradu s vlastnými zásobami, vyrazte na jesenný výlet a nazbierajte si suché kvety alebo si ich kúpte v obchode s hobby potrebami. Dnes už sú našťastie bežne k dostaniu.

 1. Zahrajte si na aranžérov a vytvorte z nich jednoduchú kyticu, ktorú položte na stôl.
 2. Pridajte obyčajnú misu, do ktorej vložte svetielka na baterky a niekoľko malých umelých tekvíc.
 3. Ak ich nemáte, vystačíte si aj s farebným lístím, gaštanmi, orechmi alebo napríklad čerstvými šípkami. Celý stôl sa tak dokonale rozžiari.

Nápady na jesenné dekorácie na stôl

Ozdobiť jedálenský stôl je jedným z najjednoduchších a najefektívnejších spôsobov, ako dekorovať byt. Všetci si ozdoby všimnú, pretože bude neustále v centre diania. Pozrite sa napríklad, ako sa vyrábajú ruže z jesenných listov.

Sviečky z tekvíc

Ďalším skvelým nápadom, ako rozsvietiť domov počas pochmúrnych dní, je pomocou trblietavých sviečok z tekvíc. Možno si hovoríte, že je jednoduchšie si ich pár obyčajných kúpiť, ale verte nám, že tieto kúsky narobia oveľa viac parády!

 1. Vyrazte na trh pre menšie tekvice a doma im odkrojte vršok.
 2. Starostlivo je vydlabte.
 3. Ak schovávate zvyšky starých sviečok, ktoré je vám ľúto vyhodiť, tým lepšie pre vás. Rozohrejte ich vo vodnom kúpeli a knôty vyhoďte.
 4. Do pripravených tekvíc vložte nové knôty a zalejte ich rozpusteným voskom. Knôty priviažte na špajli a položte ju na vrch tekvice tak, aby zostali rovné a uprostred.
 1. Vosk bohato zasypte trblietavými glitrami. Po stuhnutí vosku naaranžujte tekvicu na okenný parapet a zapáľte. Váš domov perfektne rozsvieti a dokonale prevonia.

Pokiaľ neviete, ako si vyrobiť sviečky doma, určite si pozrite aj náš podrobný návod.

Kŕmidlá pre vtáky

S chladnejšími dňami ubúda potravy pre operencov v našich záhradách. Môžete im ale pomôcť kŕmením. Nemusíte zostať len pri lojových gúľkách a hlavne také krmítko môže poslúžiť aj ako dekorácia vašej terasy alebo balkóna.

Nevyhnutné veci pre jesenné dekorácie

Na jesenné dekorovanie je potrebné sa pripraviť. Na záhrade, v parku a v lese môžete nazbierať veľa materiálu, ktorý potom doma použijete, keď sa pustíte do vyrábania. Občas ale budete musieť nazbieraný materiál upraviť, aby sa vám na vaše DIY projekty hodil. Mrknite sa na to, ako si vybieliť šišky, ktoré použijete do jesenných aj vianočných dekorácií.

Ako si ich vyrobiť  zistite po kliknutí na obrázok.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho zo svojimi priateľmi!

Go to Top