Dizajnéri sa každý rok čoraz viac zameriavajú na nábytky vyrobené ručne. Na tento účel sa používajú aj drevené palety. Sú určené na prepravu tovaru, ale stále viac sa vyberajú na výrobu širokej škály nábytku pre domácnosť.

Reklamy

Krásny, štýlový dizajn a atmosféra pohodlia sú dôležité pre každého. Koniec koncov, kde sa chcete cítiť najpohodlnejšie, ak nie doma? Na rozdiel od všeobecného presvedčenia, nie je potrebné mať na vytvorenie takého interiéru veľký rozpočet.

Prezrite si galériu a zopár tipov, ako si takýto originálny nábytok môžete vyrobiť doma sami.

Palety: pravidlá výberu a úpravy pred použitím

Ako je uvedené vyššie, palety sa používajú na prepravu ako obalový materiál. Prichádzajú v rôznych veľkostiach, ale najčastejšie sú vidieť štandardné europalety. Na koncoch týchto paliet je označenie, ktoré bude akýmsi dekorom vašom nábytku.

Okrem toho sa na výrobu takýchto paliet používa drevo, ktoré vydrží zaťaženie až do 1 000 kg. Preto si môžete byť istí, že takáto pohovka sa nezlomí.

Pred začatím prác treba vykonať základné úkony. Najprv ich musíte očistiť od špiny a prachu. To platí najmä pre palety, ktoré sa používali na prepravu stavebného materiálu.

Na tento účel je vhodná jednoduchá kefa alebo metla. Ak je však špina príliš silná, môžete paletu umyť čistou vodou. Potom však musíte nechať palety pekne vysušiť, aby ste mohli pokračovať.

Ďalším krokom je povrchová úprava. Na tento účel sa najlepšie hodí vibračná brúska. Ak takú možnosť nemáte, budete musieť použiť brúsny papier. Bude to samozrejme trvať omnoho dlhšie, ale povrch musí byť hladký.

Pamätajte tiež na to, že počas procesu sa musia dodržiavať bezpečnostné postupy, preto používajte ochranný štít.

Ak plánujete vyrábať nábytok z paliet pre terasu alebo záhradu, musí byť chránený pred vlhkosťou. Za týmto účelom natrite celý povrch základným náterom, ktorý odpudzuje vodu. V opačnom prípade začne rýchlo šedivieť a hniť.

 

Pohovka z paliet je vynikajúcim riešením pre tých, ktorí majú radi štýlový, moderný dizajn bytu alebo domu. Takýto dizajn určite nezostane bez pozornosti vašich hostí.

Svoje miesto si však určite nájdu aj na terasách, záhradách alebo napríklad aj v čakárni u doktora, či v škôlke

Máte aj vy svoj nábytok vyrobený z paliet? Ukážte nám ho!

Ak sa Vám článok páčil, povedzte o ňom Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku a YouTube kanál, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!