Na prvé hnojenie cukiet sa pripravujem práve teraz v júni. Super výživné hnojivo pripravujem z týchto prírodných surovín

Publikované: 21 júna 2024Prečítané: 16730Značky: , , , ,

Zdieľať článok na socialných sieťach

Cuketa, spolu s paradajkami a uhorkami, sú vysadené takmer v každej záhrade. Aj preto je na mieste otázka, ktorá zostáva nezodpovedaná: ako hnojiť túto rastlinu prvýkrát?

Hnojenie cukety posilňuje rastliny a dodáva ďalšiu silu pre rast, kvitnutie a plodenie.

Aké hnojivá má táto rastlina rada? Cukety jednoducho milujú rôzne organické látky. Zrejme ste si všimli, že najmocnejšie cukety rastú na kompostoch alebo hnoji a nikto ich tam nezasadil, vyklíčia samy a vyzerajú 2-krát mohutnejšie ako rastliny vysievané v záhrade.

Odpoveď je jednoduchá: v ktorejkoľvek fáze rastu budeme potrebovať organickú hmotu na kŕmenie cukety.

Mladé cukety je veľmi dobré zalievať nasledujúcim hnojivom. Na prípravu vylúhujem v 10 litroch vody: 5 lyžíc horčicového prášku, pol vedra buriny, 10 lyžíc granulovaného kravského alebo konského hnoja, 1 lyžicu humátu draselného a prikryjem.

Po 5-7 dňoch lúhovania na teplom mieste sa získa veľmi výživná zmes, pretože do vody prechádza hodnotná organická výživa. Dá sa povedať, že ide o trojnásobne vylepšené „zelené hnojivo“.

Nálev bude obsahovať: dusík, fosfor, draslík, vápnik, horčík, síru, železo, mangán, zinok a meď. Okrem toho budú všetky prvky v prístupnej forme pre absorpciu koreňmi rastlín.

Pred použitím nálev premiešame palicou, 1 liter rozriedime vo vedre s čistou vodou a zalejeme 1 litrom cukety pri koreni. Hneď nasledujúci deň po hnojení cuketa výrazne zosilnie a zeleň bude bohato zelená.

Takéto rastliny poskytnú maximálny výnos. Toto hnojivo sa môže pridávať počas leta každých 10 dní.

Zdieľať článok na socialných sieťach

Novinky na váš e-mail

Žiadny geniálny nápad vám už neujde!