Krásna záhrada rozhodne nie je výsadou záhradníckych nadšencov s dostatkom času. Ak ste zaneprázdnení, rozhodne nevešajte hlavu.

Reklamy

Inšpirujte sa kvetinovými záhonmi, ktoré vás doslova uchvátia zaujímavými štruktúrami listov a minimálnou potrebou starostlivosti.

Práca na záhrade by mala uspokojovať a poskytovať pocit radosti a pohody. Stojí teda za to si záhradu usporiadať tak, aby ste si ju mohli užívať aj pri náročnom zamestnaní.

O ktorých rastlinách je reč?

Hosty sú jedni z najobľúbenejších trvaliek do tieňa alebo polotieňa. Tieto trvalky sa ľahko pestujú, prežívajú takmer vo všetkých pestovateľských zónach Európy a sú k dispozícii v množstve farieb a tvarov listov.

V posledných desaťročiach sa podarilo vyšľachtiť množstvo odrôd funkií, host líšiacich sa tvarom listov, farbou, štruktúrou listov a nárokmi na svetlo.

Výrazne sa zlepšila aj ich odolnosť trvaliek hosta voči škodcom a dekoratívnosť kvetov host. „Štandardné“ stanovište pre funkie je tieň až polotieň. Zimu prečkávajú tieto trvalky bez problémov.

Dnes si pozrime niekoľko skvelých inšpirácií, ako by mohol vyzerať záhon, ktorý je nenáročný na údržbu a preto budete mat omnoho viac času si ho vychutnať čo najlepšie!

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com