Ako prihnojiť egreše, aby ovocie zostalo pevné a šťavnaté? Túto otázku si kladie nejeden záhradkár, ktorý už mnoho sezón zápasí so slabou úrodou.

Reklamy

Marec je mesiacom hnojenia egrešov, takže máte už len málo času konať. Namiesto toho, aby ste míňali peniaze na živiny z obchodu, zamierte do chladničky, rozpustite ho v mlieku a zalejte krík.

Egreše chutia ako prázdniny u babky na vidieku. Ak sa chcete vrátiť do bezstarostných čias a cítiť sa na chvíľu ako dieťa, určite si pozrite recept na domáce hnojivo na egreše.

Vďaka nemu budú kríky plné napučaných plodov, ktoré budú plné sladkej dužiny. Prezradíme vám ako prihnojiť egreše bez zbytočnej chémie a veľkých nákladov.

Kedy je najlepšie prihnojovať egreše?

Egreše sú rastlina, ktorá bude rásť iba vtedy, ak bude pôda neustále kŕmená draslíkom, dusíkom a horčíkom. Nedostatok ktorejkoľvek z týchto zložiek je spojený so spomaleným rastom a slabými výnosmi.

Aké hnojivo na egreše stimuluje kríky a kedy je najvhodnejšie ho použiť? Najlepšie je začať s prikrmovaním egrešov skoro na jar, keď má pôda nedostatky, ktoré treba doplniť.

Najčastejšie sa nedostatky týkajú dusíka, ktorý zvyšuje efektivitu plodín. Ako prihnojiť egreše, aby dostali potrebné živiny?

Ako hnojiť egreše na jar? Použite pekárske droždie

Ako sme spomínali, na jar sa oplatí prihnojovať egreše živinami s veľkým množstvom dusíka, ktoré rastlinu stimulujú k rastu.

Obchody ponúkajú množstvo produktov, no nie vždy sú bezpečné. Niektoré hnojivá môžu obsahovať stopové množstvá chlóru, ktorý má negatívny vplyv na egreše.

Aké hnojivo na egreše by ste si mali vybrať? Najlepšie je použiť zmes pekárskeho droždia s mliekom a vodou.

Kvasnicové hnojivo je natoľko univerzálne, že ním môžete polievať kríky až do začiatku jesene. Zloženie obsahuje veľa pozitívnych prvkov ako dusík, vitamíny skupiny B, železo a aminokyseliny.

Ako pripraviť hnojivo z pekárskeho droždia? Jednoduchšie to už nemôže byť. Pripravíme si 500 ml mlieka a 100 g  droždia.

Produkt rozpustite v tekutine a zmiešajte s 10 litrami čistej vody (najlepšie dažďovej alebo filtrovanej vody). Ako doplnok na udržanie roztoku na listoch pridajte lyžicu strúhaného sivého mydla.

Hnojivo nalejte do rozprašovača a nastriekajte ho na krík. Používajte raz za dva týždne, kým sa neobjavia prvé plody. Teraz viete, ako hnojiť egreše. Vychutnajte si lahodné ovocie počas celého leta.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!