Mnohí záhradkári toto nevedia. Ak chcete strojnásobiť úrodu paradajok, toto je to, čo musíte urobiť počas obdobia kvitnutia

Publikované: 12 júna 2024Prečítané: 37912Značky: , , ,

Zdieľať článok na socialných sieťach

Vedeli ste, že úrodu paradajok môžete zvýšiť tým, že pomôžete kvitnúcim rastlinám s opeľovaním?! Áno, pre mnohých záhradkárov je toto naozaj neznáma informácia.

Áno, každý kvet paradajky v skutočnosti obsahuje samčie aj samičie kvety, ale aby sa kvet opelil a nasadil, musí na bliznu pristáť peľ z prašníkov.

Veľmi často pri pestovaní paradajok v skleníku záhradník bez toho, aby o tom vedel, prichádza o časť úrody jednoducho preto, že veľa kvetov nie je opelených.

Na otvorenom priestranstve je tento problém spravidla menej bežný, pretože opeľujúci hmyz a vietor robia svoju prácu.

Čmeliaky a včely prakticky nelietajú do skleníka, takže dnes vám poviem, ako pomocou jednoduchých metód zvýšiť úrodu paradajok.

Mimochodom, vedeli ste, že veľké farmy kupujú kolónie čmeliakov do svojich skleníkov s paradajkami. A tvrdo pracujúce čmeliaky lietajú z kvetu na kvet celú sezónu a prenášajú peľ z rastliny na rastlinu.

Len 2 jednoduché spôsoby, ako urobiť paradajky lepšie opelenými. Prvý spôsob je veľmi jednoduchý, paradajkové kríky musíte potriasť aspoň raz denne, potom peľ určite padne na piestiky.

Druhá metóda je tiež jednoduchá. Zoberte mäkký štetec a pošúchajte ním kvet od kvetu. Takto nahradíte hmyz vo svojej záhrade.

Veľa šťastia!

Zdieľať článok na socialných sieťach

Novinky na váš e-mail

Žiadny geniálny nápad vám už neujde!