Vodný kameň v rýchlovarnej kanvici je nočnou morou mnohých z nás a znechutí aj tú najlepšiu kávu či čaj. Ak ho chcete odstrániť, nemusíte bežať do obchodu a kupovať profesionálny odstraňovač vodného kameňa.

Reklamy

Nemusíte však chytiť ani fľašu octu, pretože existuje oveľa jednoduchší spôsob. Vďaka tomuto triku sa vodný kameň nahromadený na stenách kanvice stratí okamžite.

Existuje toľko spôsobov, koľko je na svete ľudí! Ako sa vysporiadať s nepríjemnými usadeninami, ktoré sa časom nahromadia v kanvici?

Používanie obľúbených produktov je neefektívne a z dlhodobého hľadiska drahé riešenie a oveľa lepšie je zbaviť sa vodného kameňa v domácej kanvici lacným a bezpečným spôsobom.

Len 300 ml tohto čarovného nápoja si poradí aj s tým najodolnejším sedimentom.

Ako odstrániť vodný kameň v kanvici?

Môže sa zdať, že odstraňovanie vodného kameňa bude trvať veľmi dlho, ale nič nemôže byť ďalej od pravdy, ako toto tvrdenie.

Do vnútra stačí naliať colu, ktorá má vynikajúce odvápňovacie vlastnosti. Tento nenápadne vyzerajúci nápoj obsahuje kyselinu fosforečnú, oxid uhličitý a čpavkovo-sulfitový karamel, ktorý mihnutím oka odstráni vodný kameň v kanvici.

Mnoho ľudí miluje Colu, no my veľmi dobre vieme, že by sme jej nemali piť príliš veľa, a ak ju máme doma, oplatí sa nájsť jej nové využitie.

Tento obľúbený nápoj nielenže zbaví našu kanvicu zarastenú usadeninami vodný kameň, ale odstráni aj hrdzu, vodný kameň zo sprchovacieho kúta a vyčistí toaletu do vysokého lesku.

Z tohto dôvodu je vždy dobré mať doma aspoň malú fľašu Coly. Odvápnenie kanvice pomocou tohto nápoja je jednoduché, stačí do nej naliať 300 ml koly a priviesť do varu.

Vplyvom tepla sa vodný kameň v kanvici odlepí od jej stien a náš spotrebič bude vyzerať ako nový.

Iné spôsoby odstránenia vodného kameňa v kanvici

Ak nemáte doma Colu, nemusíte vodný kameň v kanvici odstraňovať octom, ktorý zanecháva charakteristický zápach.

Oveľa lepšie bude, ak nepríjemnú usadeninu natriete kyselinou citrónovou. Ide o veľmi nenápadný, no mimoriadne účinný prípravok v boji proti vodnému kameňu v kanvici.

Nalejte celé balenie kyseliny do prístroja, zalejte vodou a priveďte do varu . Na rozdiel od koly musí mať kyselina citrónová čas na odstránenie vodného kameňa a stačí ju nechať v odvápňovacej kanvici 1 hodinu.

Až potom môžeme roztok vyliať a v kanvici prevariť čistú vodu , aby sme sa zbavili zvyškov prášku .

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!