Máte tvrdé a na dotyk nepríjemné UTERÁKY? Vyskúšajte jeden z týchto dvoch OVERENÝCH TRIKOV

Publikované: 12 februára 2024Prečítané: 4829Značky: , , ,

Zdieľať článok na socialných sieťach

Sú vaše uteráky drsné a nepríjemné na dotyk aj napriek tomu, že používate šetrné pracie prostriedky? Pripravte si domáci zmäkčujúci oplach a uterák získa svoju bývalú hebkosť.

Uteráky sú jedným z produktov osobnej hygieny. Používame ich každý deň. Na povrchu uterákov sa každý deň množia milióny baktérií , preto by sa mali prať čo najčastejšie. Podľa odborníkov sa uterák môže používať len tri dni.

Časté pranie zase negatívne ovplyvňuje ich štruktúru. Uteráky sú drsné a nepríjemné na dotyk. Našťastie existuje spôsob. Vyskúšajte recept na domáci oplach, ktorý im prinavráti bývalú jemnosť.

Ako prať uteráky?

Ako sme už spomínali, uteráky vyžadujú časté pranie, ale aj špeciálne zaobchádzanie. Možno ich prať spojene len s posteľnou bielizňou.

Teplota prania by nemala byť nižšia ako 60 stupňov Celzia. Dôležitý je aj čistiaci prostriedok. Klasický prací prášok alebo tekutý nie je najlepším riešením, pretože je založený na silných čistiacich látkach, ktoré poškodzujú vlákna.

Používajte jemné pracie prostriedky, napríklad tekuté pranie pre deti. Nepoužívajte aviváž . Aviváž, podobne ako prášok, obsahuje množstvo pracích prostriedkov, ktoré sa na látke prilepia, a tak je po zaschnutí drsná ako strúhadlo.

Ak chcete, aby bol uterák mäkký a čistý, pripravte si domáci prostriedok na uteráky. Potrebný produkt už pravdepodobne máte doma.

Je to ocot.

Ako si vyrobiť domáci prací prostriedok na uteráky?

Ocot je všestranný produkt. Aj keď ho v kuchyni používame pomerne zriedka, hodí sa na čistenie . Táto nenápadná tekutina dezinfikuje, bieli, odvápňuje a zjemňuje. Chcete, aby váš uterák opäť získal svoju bývalú hebkosť? Pripravte si domáci octový oplach.

Ako to spraviť? Naplňte vaňu horúcou vodou a pridajte pohár octu. Oplach môžete obohatiť asi o tucet kvapiek obľúbeného esenciálneho oleja, ktorý zneutralizuje nepríjemný octový zápach.

Namočte špinavé uteráky do pripraveného plákania a nechajte ich hodinu. Po uplynutí tejto doby ich vložte do práčky a vyperte ako obvykle. Prášok nahraďte sódou bikarbónou, ktorá vás zbaví všetkých nečistôt a látku viditeľne vybieli.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdieľať článok na socialných sieťach

Novinky na váš e-mail

Žiadny geniálny nápad vám už neujde!