Vajcia sú plné živín a stopových prvkov. Väčšina ľudí ma rado varené vajíčka, ale väčšina ľudí je rovnako zvyknutá vylievať vodu do drezu. Prečo by sme to nemali robiť?!

Samotná voda je veľmi užitočná a jej vylievanie je skutočným plytvaním!

Použitie vody po varení vajec

Vriaca voda po varení vajec má vysoký obsah vápnika, preto je dobré ju používať na zalievanie rastlín.

[the_ad id=“1915″]

Aby ste túto vodu správne využili ako lacné hnojivo, namiesto vylievania do drezu stačí vodu na rastliny ochladiť a zaliať.

Voda urýchľuje ich rast, rovnako ako zakorenenie čerstvo zasadených rastlín.

Treba však pamätať na to, že toto hnojenie nie je vhodné pre každú rastlinu. S takýmto hnojivom sa neuspokoja acidofilné rastliny ako azalky, rododendrony, hortenzie, magnólie, ale ani jahody či uhorky.

[the_ad id=“1915″]

Na druhej strane takúto vodu ocenia paradajky, baklažány, šaláty, čerešne a jablone, ale aj kvitnúce kry, ktoré preferujú zásaditú pôdu.

Mali by ste tiež pamätať na to, že počas používania iných hnojív nezalievajte rastliny takouto vodou, pretože to môže viesť k prehnojeniu, a to rastliny tiež nemajú radi.

[the_ad id=“1915″]

Použitie vaječných škrupín

Môžu sa použiť aj vaječné škrupiny. Rozomleté ​​na prášok výrazne zlepšujú štruktúru pôdy, zloženie a okysličenie. Môže ich nasypať do otvorov pri výsadbe zásadotvorných rastlín a použiť ako zálievku.

Rozdrvené a rozhádzané po rastlinách zase odplašia slimáky, ktoré sa nevedia pohybovať po ostrých hranách rozdrvených škrupiniek.

[the_ad id=“1915″]

Je tiež potrebné pamätať na správnu techniku ​​zberu a skladovania, pretože bez dodržiavania určitých pravidiel sa škrupina znehodnotí a bude vhodná na vyhodenie.

Musí sa umyť od zvyškov vajíčka, vysušiť a uložiť do kartónovej nádoby, aby sa zabezpečila cirkulácia vzduchu.

Alebo už používate vodu z vajec a škrupín vo vašej záhrade alebo na izbové rastliny?

Pozrite si tiež:

[the_ad id=“7498″]

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!