Zariaďujete nový byt alebo rekonštruujete ten starý či sa len chystáte trochu oživiť detskú izbu a stále sa nedokážete rozhodnúť, ktorá farba u vás bude hrať prím? Pokojne využite celé spektrum farieb, ale dodržte pár pravidiel, aby sa z vášho domova nestal nesúrodý farebný blázinec.

Reklamy

Najľahšie sa farby začleňujú do bytu či izby vymaľovaného bielou farbou a zariadeného nábytkom natretým na bielo, na sivo alebo vyrobeným z veľmi svetlého dreva. Niekomu upokojujúce prostredie bez farieb dlhodobo vyhovuje, ale druhému môžu po chvíli farby chýbať.

Namiešajte si preto žiarivý kokteil zo všetkých odtieňov dúhy. Ale opatrne! Alebo do farieb jednoducho skočte rovnými nohami, ak máte odvahu …

Najprv sa zastavte v niektorom z hobbymarketov alebo v špecializovanej predajni farieb a požičajte si vzorkovník farieb, ktorý býva väčšinou voľne k dispozícii.

Doma si potom v kľude zostavujte jednotlivé farebné pásky k sebe a vyberte si kombináciu farieb tak, aby sa páčila práve vám. Môže to byť celé dúhové spektrum, ale pokojne vyberte len jeho časť.

Teplé, alebo studené odtiene?

Je však dôležité dodržať jedno pravidlo. Kombinujte vždy iba teplé tóny farieb alebo len studené. Každá farba sa vyskytuje v oboch variantoch. Teplé farby v sebe majú malý nádych do žlta a studenej sú lomené zase farbou bielou. Teplé farby pôsobia na prvý pohľad útulnejším dojmom a sú príjemnejšie pre oči, chladné zase navodzujú pocit čistoty.

Márne v sebe hľadáte odvahu na farebne vymaľované steny, alebo dokonca farebný nábytok? Takto ďaleko ísť ani nemusíte, podobné kombinácie už vyžadujú veľmi skúsené oko. Zistite aké farby k sebe pasujú a ako ich kombinovať!

S farbami začnite zľahka

Kúpte si pár farebných doplnkov a uvidíte, ako sa vám s farbami bude žiť. Vyskúšajte sa a skúste si vyrobiť niekoľko dekorácií sami. Dekorácia z farebných papierov alebo z plsti bude skoro zadarmo.

Čarovať sa dá aj s vlnou na pletenie, len predstava, že si vystačíte so zvyškami, ktoré doma nájdete, býva mylná. Na podobné dekorácie z farebných bambulek budete potrebovať veľa materiálu.

Dobrou voľbou pre postupné zbližovanie s farbami môže byť aj dúhové posteľné obliečky.

Tiež farebných vankúšov si môžete ušiť alebo kúpiť určite viac.

Krásne budú vyzerať aj farebné lustre, v inak triezvo až minimalisticky zariadenej izbe.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com