Dnešné životné tempo nám stále viac sťažuje upokojenie sa. Je náročnejšie pripraviť telo na jemný prechod do spánku. Príliš veľa stresu a problémov spôsobuje, že si svoje starosti odnášame do postele a celé hodiny ich držíme v myšlienkach. 

Reklamy

Z tohto dôvodu nemôžeme dlho spať. Vedeli ste, že existujú jednoduché techniky, ktoré vám umožnia prekonať nespavosť a „vysnívať sa“ za pár minút? Vyskúšajte si, ako vďaka ich použitiu rýchlo zaspať.

Spôsoby, ako sa vysporiadať s ťažkosťami so zaspávaním

Niekedy je riešenie jednoduchšie, ako sa zdá. Je však potrebné pripomenúť, že táto metóda bude účinná, ak sa pripravíme vopred.

Pred nočným odpočinkom vykonáme niekoľko jednoduchých bežných činností. Pomôžu vášmu telu a mysli uvoľniť sa a pripraviť sa na spánok.

Na dobrý sen

Vyvetráme spálňu. Ide o veľmi dôležitú činnosť, ktorá prečistí vzduch a zníži teplotu. Pre telo je ťažšie zaspať v dusnej a horúcej miestnosti. Pred spaním tiež nejeme ťažké jedlá a nejedávame bezprostredne pred spaním.

Nesmiete však hladovať. S pocitom, že nám škvŕka v žalúdku, určite ľahko nezaspíme. Nepijeme kávu a nejeme sladkosti. Cukor a kofeín majú povzbudzujúci účinok, takže je ťažké zaspať.

Hodinu pred spaním doprajeme očiam odpočinok od modrého svetla z obrazoviek televízorov a mobilných telefónov. Narúša prirodzený spánkový rytmus.

Prípravu na spánok vám uľahčí aj kúpeľ, šálka relaxačného bylinkového čaju a čas strávený s knihou. To všetko vám pomôže uvoľniť sa a usporiadať si myšlienky. Zabudnite na každodenné problémy.

Dôležitá je aj pohodlná posteľ a čerstvá posteľná bielizeň. Ak máte matrac, ktorý nie je prispôsobený vašej váhe a potrebám, ťažko zaspíte a zostanete spať. Ide, samozrejme, o nemalé výdavky. Riešením môže byť poťah na matrac, ktorý výrazne zvýši komfort. A to sú oveľa nižšie náklady.

Ako rýchlo zaspať

Ak máte problém uvoľniť sa pred spaním, skúste akupresúru.

Masáž bodu na zápästí môže stimulovať sekréciu melatonínu, hormónu zodpovedného za spánok.

Nájdite bod na zápästí. Tam, kde sa vám zvyčajne berie pulz, a jemne ho masírujeme. Po niekoľkých minútach pocítite, ako napätie opúšťa vaše telo a spánok vás prikryje ako upokojujúca prikrývka.

Ako zaspať za 60 sekúnd

Pripomeňme tiež techniku ​​z druhej svetovej vojny, ktorú používali americkí vojaci, aby im pomohla rýchlo zaspať. Technika je veľmi jednoduchá a po chvíli sa stáva rutinou. Slúžia na pomoc vojakom rýchlo sa uvoľniť v ťažkých podmienkach.

Ako rýchlo zaspať? Ľahnite si na chrbát, začnite pomaly dýchať. Zamerajte sa na postupné uvoľňovanie svalov každej časti tela.

Začnite tvárou. Predstavte si, že sa vám na tele uvoľnia všetky svaly. Potom presuňte svoju pozornosť na iné časti tela. Hlava, hrudník, boky až nohy a chodidlá.

Potom nasmerujte svoje myšlienky na obraz pokojného obrazu. Napríklad jazero v noci s loďou unášanou a mesačným svetlom odrážajúcim sa na vode. Táto kombinácia uvoľnenia tela a sústredenia mysle vám pomôže rýchlo sa uniesť do krajiny spánku.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!