Ako zariadiť malú miestnosť, aby pôsobila vzdušne a prehľadne? To je to, čo trápi mnoho ľudí, a nezáleží na tom, či žijú v byte alebo v dome. Dnes vám prinášame niekoľko tipov a nápadov, ako čarovať s priestorom.

Reklamy

Farba:

„Čierna zoštíhľuje“. To platí aj pre maľovanie stien v dome alebo byte. Pokiaľ potrebujete priestor nafúknuť, zvoľte svetlé farby. Priestor bude pôsobiť vzdušne a čisto. Rovnako by na nábytku mali prevládať svetlé odtiene. Ak chcete miestnosť oživiť, zvoľte odvážnejšie farby doplnkov. Napríklad tyrkysové alebo žlté vankúše.

Všeobecne sa však vyhnite miešaniu príliš veľkého množstva farieb, pretože vizuálne zapĺňajú priestor.

Nábytok pre malú izbu

Pre malú izbu si môžete vybrať minimalistický štýl, čo znamená, že sa budú striktne používať iba základné kusy nábytku, s rovnými jednoduchými čiarami, bez ozdôb. Pre vzdušnejšiu atmosféru vyberajte kusy nábytku  s nohami a so skrytými úložnými priestormi.

Zdobenie doplnkami

V prvom rade by ste mali byť opatrní, aby ste nemali v malej miestnosti príliš veľa doplnkov. Podľa expertky na štýl pre jeden maloobchodný reťazec Sabrini Soto, sa odporúča dodržiavať pri výbere doplnkov pravidlo melóna. To znamená. že žiadny z dekoratívnych predmetov by nemal byť väčší ako melón.

Zrkadlá v miestnosti

Zrkadlo je pravdepodobne najtradičnejším riešením, ako opticky zväčšiť malú miestnosť. Zrkadlo môžete umiestniť nad komodu alebo konferenčný stolík. Vhodným riešením je šatníková skriňa so zrkadlom. Šatníková skriňa v malej miestnosti by mala byť s posuvnými dverami, čím sa ušetrí ďalší priestor.

Úložný priestor, kdekoľvek môžete

Zdá sa vám nemožné umiestniť posteľ, skriňu, stôl do malej miestnosti a pritom vytvoriť čo najviac úložného priestoru? Skúste sa zamyslieť, kam by ste mohli umiestniť policu alebo zásuvku.

[/fusion_text]

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com