Obnosené, s predratým golierikom alebo sa škvrnkou od jedla … Či tak alebo onak, nosiť sa už taká košeľa nedá, ale môže nám poskytnúť skvelý materiál k vyrábaniu. Obstarávacia cena košele nebýva práve nízka, tak ju poďme ešte využiť a upcyklovat.

Reklamy

Z veľkej košele malé šaty

Otecková veľká košeľa sa môže stať základom nových letných šatočiek pre dcérku. Významné plus je, že už máme hotové zapínanie na gombíky a ušitie šiat tak zvládnu aj začínajúci krajčírky.

Vankúše obyčajné aj nevšedné

Veľká plocha košele láka k ušitiu hladkých vankúšov, kedy zapínanie rovno využijeme na zadnú stranu alebo ako ozdobu strany prednej. Samozrejme môžeme ušiť aj vankúše, na ktorých ponecháme golier z košele. Je ale nutné, oblasť vo výstrihu podložiť ďalšou látkou. Môže to byť kúsok plátna alebo aj odstrižok zo spodnej časti košele alebo z rukáva.

Hračky či dekorácie

Na šitie hračiek pre deti sa najlepšie hodia flanelové košele starého otca. Sú mäkké a príjemné na omak. Ale využiť môžeme aj košele spoločenské. Skvelým nápadom je využitie napríklad košele svadobnej, na medvedíka spomienkového. A z malých odstrižkov našijeme drobné dekorácie, ktoré sa dajú využiť ako darčeky pre kamarátky.

Púzdra na mobil alebo tablet

Z košele sa dá využiť naozaj každý kúsok, dokonca aj manžeta. Starostlivo ju odstrihneme, po stranách zošijeme na stroji, ale pokojne aj v ruke a puzdro na mobil bude hotové behom chvíľky. Z širšej časti rukáva alebo predného dielu s kapsičkou zase vykúzlime obal na tablet.

Priestranné tašky či kabelky

Ak patríme ku skúsenejším krajčírkam, môžeme sa pustiť aj do oveľa zložitejšie práce. Ušijeme si kabelku, na ktorej bude na prvý pohľad zrejmé, odkiaľ materiál na jej ušitie pochádza. Jednoduché tašky na nákup môžete vyrobiť aj zo starých tričiek.

Kuchynská zástera

Stačí len odstrihnúť rukávy, zväčšiť prieramky a na zadné, rozstrihnutý diel, prišiť stuhy na zaväzovanie. Je to naozaj jednoduché, kuchynskú zásteru z pánskej košele zvládne ušiť aj úplný začiatočník.

Dievčenské šaty

Parádny modely, zošívané zo starších pánskych košieľ, už vyžadujú naozaj skúsenú ruku krajčírky. Ale výsledok je skvelý, aj keď len pre odvážne dámy.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com