Male triky pre dokonalú čistotu vo vašej domácnosti. Jednoduché, rýchle a napriek tomu veľmi účinné!

Published On: 11 marca 2023Views: 201881,5 min readTags: , , , , , , ,

Zdieľať článok na socialných sieťach

Dnes sa podelíme o niekoľko užitočných tipov, ktoré vám výrazne uľahčia udržiavanie čistoty vo vašej domácnosti.

Čistá mikrovlnka

Do taniera nalejte zmes octu a vody v pomere 1:1. Vložte misku do mikrovlnnej rúry, zapnite ju na 5 sekúnd. Para vody a octu pomôže rýchlo zmäknúť nečistoty v mikrovlnke. Stačí utrieť špongiou.

Čistá chladnička

Aby ste uľahčili čistenie políc chladničky, zakryte ich potravinovou fóliou. V prípade potreby ich jednoducho a rýchlo vymeníte za nové bez pracného čistenia zvyškov jedla.

Čistá kúpeľňa

Lignín napustený bielidlom dokonale vyčistí smaltovanú vaňu alebo sprchovú vaničku. Naneste lignín na problémové oblasti a nechajte cez noc pôsobiť. Ráno budete milo prekvapení, aké čisté sú tieto povrchy.

Čistý rošt na sporáku

Rošt bude vyzerať ako nový, ak s ním urobíte tento trik. Vložte ho do plastového vrecka (igelitové vrecko, vrece na odpadky), pridajte 5 polievkových lyžíc čpavku.

Vezmite ho na balkón/terasu, aby ste sa vyhli vdýchnutiu výparov čpavku a nechajte pôsobiť aspoň 12 hodín cez noc. Ráno vyberte rošt a opláchnite ho pod tečúcou vodou. Nezostane žiadna nečistota.

Čistý koberec

Na odstránenie nepríjemných škvŕn nastriekajte koberec čističom na okná. Navrch položte kúsok nepotrebnej látky a škvrnu prežehlite žehličkou.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdieľať článok na socialných sieťach