Pokiaľ na vašich vchodových dverách ešte stále visí vianočný veniec, je najvyšší čas vymeniť ho za jarný. Rozkvitnutá dekorácia vchod nielen pekne ozdobí, ale pri každom odchode a príchode domov vám zlepší náladu.

Reklamy

Dekoratívne vence na dverách si už aj na Slovensku či Česku získavajú stále viac priaznivcov. Zdobiť vchod môžu v podstate celý rok, nielen na sviatky, ako sú Vianoce a Veľká noc . Tematicky sa dajú ladiť aj podľa aktuálneho ročného obdobia. A pretože už je za dverami jar, bola by škoda nevyužiť šancu domácnosť nejako oživiť.

A to nielen v interiéri, ale aj zvonku. Jarné vence totiž na rozdiel od tých vianočných hýria pestrými a sviežimi farbami. Sú plné kvetín, motýľov, vtáčikov a zajačikov.

Ako urobiť jarný veniec? Je to ľahké

Taký veniec si samozrejme môžete kúpiť už hotový. Kto ale túži po originalite, vyrobí si vlastný venček. Nie je na tom totiž vôbec nič zložité. Korpus si pokojne kúpte slamený, prútený alebo z polystyrénu. Tí zručnejší si ho potom môžu vyrobiť napríklad z brezových vetvičiek.

Venček potom ozdobte podľa vlastnej fantázie. Na pomoc si vezmite tavnú pištoľ. Chýbať by určite nemali jarné kvety, či už živé, či umelé. Nakoniec môžete pridať aj nejakú jarnú ozdobu, pierka, farebné stužky alebo napríklad škrupiny vajec.

Tak neváhajte a pozvite si domov jar!

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com