Levanduľová sezóna v plnom prúde. Inšpirujte sa nápadmi, ako ju najlepšie využiť

Publikované: 25 júna 2020Prečítané: 1675Značky: ,

Zdieľať článok na socialných sieťach

Milujete opojnú vôňu levandule? Páčia sa vám jej drobné fialové kvietky, ktoré vyzerajú skvelo čerstvé aj suché? Využite má na výrobu dekorácií alebo vonných sáčkov do šatníka. Inšpiráciu nájdete v našej veľkej fotogalérii.

Aj keď si levanduľu spájame predovšetkým s francúzskym krajom Provence, je veľmi obľúbenou bylinou aj u nás. Zdobia nielen väčšinu záhradiek, ale aj mnoho balkónov a terás. Niektorí ju dokonca pestujú aj v kvetináči na okennom parapete. Pekne vyzerá, ale predovšetkým úžasne vonia. Má skutočne široké využitie. Použiť ju môžete čerstvú, ale aj usušenú. Okrem preukázateľných liečivých účinkov tiež dokáže zvýrazniť chuť pokrmov a nápojov, vyhnať z domácnosti niektorých škodcov. Často sa tiež využíva na výrobu rôznych dekorácií.

Skvele vyzerá napríklad pár vetvičiek naaranžovaných v atypickej zaváraninovej fľaši, okolo ktorej stačí obviazať pruh čipky. Zakomponovať ju môžete ale aj do jednoduchej prírodnej kytice uviazané z obilných klasov a suchých makovíc. Malé textilné vrecúška so sušenými kvetmi, ktoré prevoňajú bielizeň a vyženú mole, zase môžu byť pekným darčekom. Čerstvú levanduľu zase môžete využiť napríklad na výrobu netradičného likéru, ochutiť s ňou dezerty, pridať ju do marmelády, dokonca sa dá aj kandizovať. Kvety zamrazené v ľadových kockách v sparnom počasí ochladia a prevoňaju vodu na pitie.

Prelistujte si našu fotogalériu, ktorá je plná tých najzaujímavejších nápadov, ako levanduľu využiť, a načerpajte inšpiráciu.

[/fusion_text]

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com, aromaculture.com

Zdieľať článok na socialných sieťach

Novinky na váš e-mail

Žiadny geniálny nápad vám už neujde!