Páči sa vám rustikálny štýl? Nemáte radi, keď sa staré veci, ktoré už neslúžia svojmu účelu, vyhadzujú do odpadu? Premeňte ich na pekné, praktické a predovšetkým originálne doplnky do interiéru, ktoré len tak niekto nemá.

Reklamy

V galérii pre vás máme päťdesiat tých najlepších nápadov. Ktorý z nich sa vám páči najviac?

Máte doma smaltovaný riad, plechové strúhadlá, formičky, príbory, naberačky a ďalšie nevyužívané kuchynské potreby po babičke, ktoré už majú tie najlepšie časy za sebou, možno sú aj dopraskané či zhrdzavené, ale napriek tomu je vám ľúto ich vyhodiť?

Alebo vám napríklad v skrini visia staré drevená vešiaky? Zo všetkých týchto predmetov sa s trochou fantázie a kreativity dá vyrobiť celý rad krásnych, ale aj praktických vecí.

Z čoho vyrobiť lampu alebo stolík?

Strúhadlo ľahko a s minimom nákladov premeníte napríklad na závesnú lampu, rovnako ako cedidlo, veľký lievik, kanvicu, plechový kýbeľ. Zo starého mlynčeka zase môžete vyrobiť originálnu nočnú lampičku.

Využiť ale môžete napríklad aj nádherne prepracovaný liatinový spodok od starého šijacieho stroja, ktorý sa dá jednoducho premeniť na odkladací alebo kúpeľňový stolík, ktorý bude každá návšteva obdivovať. Z drevených vešiakov zase vykúzlite dizajnový vešiak alebo malý odkladací stolček.

Ako využiť bubon z pračky a ďalšie nápady

Zrecyklovať sa ale dá napríklad aj bubon z nefunkčnej práčky, ktorý poslúži ako základ pre stolček, zaujímavo bude vyzerať premenený v luster, urobiť z neho ale môžete aj gril. Z plechovej vaničky, ale aj rozbitej gitary alebo klavíra zase môžete vytvoriť netradičné poličky na stenu.

Na odpad sa nemusia premeniť ani porcelánové šálky a podšálky, ktoré vám zostali z časom porozbíjeného servisu. Opäť jednoduchým zlepením získate zaujímavý malý podnos na cukrovinky k čaju alebo nezvyčajný svietnik.

Na to, čo všetko sa dá zo starých vecí vyrobiť, sa môžete pozrieť do našej veľkej fotogalérie. Inšpirujte sa skvelými nápadmi!

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com