Milujete grilovanie? Kto nie! A čo takto keby ste mali možnosť si na čerstvom vzduchu aj uvariť, pripraviť šalát, dezert a ďalšie pochúťky? Letné vonkajšie kuchyne vám to umožnia.

Reklamy

Slnečné a teplé letné počasie priamo vyzýva na posedenie na záhrade. Či už s rodinou alebo priateľmi. Ak si iba chcete čas od času ugrilovať nejaké to mäso a zeleninu na večeru, stačí mať menší či väčší gril, ktorý potom len upracete do kôlne alebo garáže.

Keď si ale zaobstaráte vonkajšiu kuchyňu, môžete na záhrade v spoločnosti svojich kamarátov a blízkych tráviť oveľa viac času. Počas varenia a prípravy koktailov sa pokojne môžete baviť s ostatnými a ešte si vychutnávať pobyt na čerstvom vzduchu.

Všetko po ruke

Letná kuchyňa môže mať mnoho podôb. Výhodou je, že v nej okrem grilu nájdete aj sporák a niekedy dokonca aj rúru. Fajnšmekri ocenia udiareň. Chýbať nemôže ani funkčný drez s tečúcou vodou. Komu by sa chcelo odnášať špinavé riady niekam do domu.

Samozrejmosťou sú aj nejaké tie skrinky, v ktorých sú všetky tie taniere, kastróly, poháre a príbory uložené. Obrovskou výhodou je potom tiež integrovaná malá chladnička.

Kam ju umiestniť

Stáť môže v podstate kdekoľvek. Záleží len na tom, aký veľký priestor máte k dispozícii a tiež koľko do nej chcete investovať. Vonkajšia kuchyňa sa dá začleniť do záhrady, môže byť súčasťou terasy, stáť pod pergolou alebo sa ukrývať v altánku.

Vybudovať ju môžete svojpomocne alebo si ju nechať postaviť a vybaviť takzvane na mieru. Inšpirovať sa môžete v našej galérii, ktorú nájdete hneď pod článkom.
Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com