Keď pôjdete nabudúce okolo kvetinárstva, určite si kúpte túto rastlinu! Je veľmi obľúbená, pretože má vynikajúce vlastnosti. Viete s čím všetkým vám môže doma pomôcť?

Reklamy

Sansevieria, tiež známa ako svokrin jazyk , je sukulent typu dracaena. Pochádza z rovníkových a podrovníkových oblastí. Je veľmi pekná a hodí sa k iným rastlinám. Má veľa výhod, kvôli ktorým sa oplatí mať ho vo svojom dome.

Čistí vzduch

Sansevieria je skutočne jedinečná svojou schopnosťou čistiť a zlepšovať kvalitu vzduchu. Znižuje obsah takých škodlivých častíc ako benzén a trichlóretylén vo vzduchu. Tieto toxíny majú zlý vplyv na spánok a spôsobujú bolesti hlavy. Preto sa oplatí dať sansevieriu do spálne.

Absorbuje prebytočnú vlhkosť

Ak do bytu umiestnite 2 alebo 3 tieto stredne veľké rastliny, môžete výrazne zmeniť kvalitu vzduchu. Sansevieria tiež dobre absorbuje prebytočnú vlhkosť zo vzduchu . Nadmerná vlhkosť v miestnosti sťažuje zaspávanie a koncentráciu. A táto nezvyčajná rastlina zachraňuje pred takýmito problémami.

Dobré pre alergikov

Ďalší dôležitý aspekt sansevierie: rastlina je ideálna pre alergikov, pretože nespôsobuje žiadne reakcie.

Treba si uvedomiť, že rastlina je pri požití škodlivá , jej šťava obsahuje saponíny . Pri vonkajšej aplikácii pôsobia hojivo, no pri požití môžu spôsobiť otravu. Preto musíte byť opatrní, keď sú v dome malé deti alebo domáce zvieratá, ktoré rastliny náhodou okusujú.

Je to najmenej náročná rastlina na pestovanie

Bude to ideálna voľba pre tých, ktorí majú málo vedomostí, času a trpezlivosti na každodennú starostlivosť o rastliny.

Sansevieria je jednou z najodolnejších izbových rastlín. Znesie ako páliace slnko a vysoké teploty, tak aj tienenie a teploty aj pod 12°C. Dobre znáša aj rýchle zmeny teploty. A ak zostane bez zalievania, vydrží minimálne mesiac.

Vo svojich hustých listoch ukladá vodu, takže je schopná prežiť aj dlhé obdobia sucha.

Povery o sansevierii

Sansevieria je tiež hovorovo známa ako „svokrin jazyk“. Z tohto dôvodu mnohí ľudia predpokladajú, že držať ju doma je zlé znamenie. Medzitým sa podľa povier verilo, že rastlina dokáže vyčistiť priestor od negatívnej energie a dokonca aj zlých duchov.

Pomáha vám tiež sústrediť sa a pomáha vám dosiahnuť vaše ciele.

Ako vidíte, sansevieria je krásna, nenáročná a užitočná rastlina. Preto sa oplatí mať ju na parapete.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!