Jednoducho som vyriešil problém s LÁMANÍM nechtov v zime! Už naše babičky vedeli, že musia popíjať ČAJ z tejto BYLINKY

Publikované: 6 januára 2024Prečítané: 457Značky: , , , ,

Zdieľať článok na socialných sieťach

Zima môže byť krásnym ročným obdobím, ale pre naše nechty to často znamená výzvy. Studené počasie a suchý vzduch môžu spôsobovať ich krehkosť a lámanie. 

Ako predchádzať tomuto nepríjemnému problému? A prečo by mohol byť čaj zo žihľavy vašim tajným spojencom?

Zima prináša krásne snehové scenérie a príležitosti na lyžovanie alebo korčuľovanie, ale pre naše ruky a najmä nechty to je vyslovená katastrofa. Studený vzduch a časté umývanie rúk, rovnako ako používanie kúrenia, vaše nechty oslabia a spôsobujú, že sa začnú lámať.

Ale nezúfajte, existuje niekoľko spôsobov, ako tomu predchádzať.

Ako zabrániť lámaniu nechtov v zime?

1. Dodržujte výživnú stravu: Zdravé nechty začínajú vo vnútri tela. Zaistite si vyváženú stravu bohatú na vitamíny a minerály, najmä biotín (vitamín B7), ktorý podporuje zdravý rast nechtov.

2. Používajte rukavice: Studené počasie a vlhký vietor môžu rýchlo vysušiť kožu a nechty. Používajte rukavice, aby ste chránili svoje ruky pred nepriaznivými vplyvmi počasia.

3. Vyhnite sa agresívnym chemikáliám: Pri umývaní riadu alebo upratovaní používajte gumové rukavice, aby ste sa chránili pred agresívnymi chemikáliami obsiahnutými v čistiacich prostriedkoch.

4. Hydratácia: Pravidelne nanášajte hydratačný krém na ruky a nechty, aby zostali vláčne a chránené pred vysušením.

5. Pravidelná údržba: Krátke a starostlivo upravené nechty sú menej náchylné k lámaniu. Pravidelne ich strihajte a pilujte.

Pite žihľavový čaj

A teraz na využitie sily žihľavového čaju v boji s lámavosťou nechtov. Žihľava je bohatá na živiny ako je železo, vápnik, aminokyseliny a vitamíny A a C, ktoré sú pre nechty veľmi prospešné.

Žihľavový čaj teda podporuje rast a pevnosť nechtov. Pripravte si ho zaliatím vriacej vody cez sušené žihľavy a nechajte ho vylúhovať. Pite ho pravidelne, aby ste predovšetkým posilnili nechty zvnútra.

Pokiaľ budete dbať na tieto rady a doprajete svojim nechtom trochu starostlivosti, budú aj v zime vyzerať krásne a zdravo.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdieľať článok na socialných sieťach

Novinky na váš e-mail

Žiadny geniálny nápad vám už neujde!