Pripravte sa na Veľkú noc a začnite s deťmi maľovať a zdobiť kraslice už teraz. Kreativite sa medze nekladú. Poradíme vám, ako ľahko a rýchlo vyfúknuť vajíčko a zároveň čo najmenej narušiť jeho škrupinu.

Reklamy

Veľká noc je za dverami a s nimi aj príprava na ne. Tiež každoročne bojujete s chystaním vajíčok na ich zdobenie? Vyfúknuť vajcia bežne používaným spôsobom, dá poriadnu prácu. A čo potom, keď ich potrebujete viac. Oči vám takmer lezú z jamiek a máte pocit, že vám prasknú pľúca. Na vajíčku naviac často vzniknú nevzhľadné veľké praskliny, kvôli ktorým potom niektoré nakoniec ani nemôžete využiť a skončia v koši.

Vyskúšajte však tento spôsob, ako takéto vajíčko vyfúknuť bez námahy a za pár sekúnd. A dokonca len jednou dierkou. Neveríte? Vyskúšajte to! Potrebovať budete len silnejší špendlík alebo dlhší pripináčik, väčšiu injekčnú striekačku s ihlou, ktorú zoženiete v lekárni alebo zdravotníckych potrebách, a misku, do ktorej obsah vyfúknete.

Tesne pred tým, než sa do toho pustíte, si pripravené vajíčka dobre odmastite, inak by sa vám mohlo stať, že vám potom na niektoré miesta na škrupine nepriľne farba. Stačí, keď ich dôkladne umyjete vo vode so saponátom. Červenej pečiatky sa zbavíte s pomocou jemného tekutého piesku a hubky na riad.

Ako na to?

Na špicatejšom konci vajíčka potom opatrne urobte malú dierku. Stačí, keď bude len tak veľká, aby ňou prešla injekčná ihla. Do striekačky natiahnite vzduch, ihlu zastrčte do otvoru vo vajíčku a nad miskou začnite pomaly stláčať striekačku. Vo vajíčku vznikne podtlak, ktorý postupne vytlačí bielok aj žĺtok von. Postup opakujte, kým škrupina nebude prázdna. Vajíčko držte nad miskou dierkou dole.

Druhý spôsob spočíva v natiahnutí obsahu vajíčka do injekčnej striekačky. Prelepte spodnú časť vajíčka leukoplastom a a cez toto miesto spravte dierku. Veľkosť závisí od veľkosti vašej injekčnej striekačky (tento krát bez ihly). Natiahnite obsah vajíčka do injekčnej striekačky.

Nakoniec pomocou injekčnej striekačky vajíčko vypláchnite vodou, aby vám po čase nezačalo zapáchať. Môžete sa pustiť do zdobenia!

Inšpirácia pre vás

Chýba vám inšpirácia? Načerpajte ju v našej fotogalérií. Pozrite si zbierku inšpirácií, ako si aj vy môžete ozdobiť veľkonočné vajíčka. Nádherné a pritom tak jednoduché nápady, v ktorých si určite nájdete tie svoje obľúbené. Otvoríte ju kliknutím na obrázok!

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com