Les alebo pole za dedinou, no ani kontajner na komunálny odpad, nie sú miesta, kde by mali staré pneumatiky skončiť. Oveľa viac im to sluší v záhrade, tak sa spolu pozrime ako.

Reklamy

Ak patríte ku kreatívnej časti populácie, z pneumatík sa pre vás môže stať výborný materiál na tvorbu rôznych dekorácií do záhrady. Keďže doba rozkladu pneumatiky sa pohybuje okolo 300 rokov, nemusíte sa absolútne obávať, že výtvory z nich podľahnú vplyvom počasia.

V záhrade môžete využiť akýkoľvek typ aj veľkosť pneumatík. Základom je, aby neboli roztrhané na malé franforce, a ako – tak držali svoj tvar.

Hojdačka z pneumatiky

Toto je asi najjednoduchší spôsob, ako môžete starej pneumatike vdýchnuť nový život. Jedno hrubšie lano, pneumatika a dostatočne silný konár, to je všetko, čo potrebujete na výrobu tejto hojdačky. Klasický spôsob, pri ktorom pneumatika visí vo zvislej polohe a je jednoducho omotaná lanom len na jednej strane, môžete obmeniť trochu komplikovanejším postupom.

Pri ňom laná alebo reťaze upevníte na štyroch bodoch, takže si budete môcť sadnúť priamo na pneumatiku. Otvor môžete navyše vyplniť doskou. Takéto hojdačky sa hodia napríklad i ako alternatívne sedenie do altánku. Ak sa vám pneumatiky nepozdávajú kvôli estetickej stránke, môžete ich jednoducho namaľovať alebo omotať látkou.

Šálka, kvetináč, schodíky či sedenie do altánku

Pri hojdačkách ale kreativita nekončí. Dajú sa z nich postaviť lanové dráhy, preliezky, tunely, lezecké steny, rôzne farebné zvieratá alebo pokojne i celé detské ihrisko.

Pozrite si aj ďalšie skvelé nápady a pustite sa do kreatívneho tvorenie. Pneumatík je všade dosť!

[/fusion_text]

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com