Hlavné tajomstvo veľkej úrody uhoriek, paradajok a papriky. Informácie, ktoré majú cenu zlata pre všetkých záhradkárov bez výnimky

Publikované: 7 júla 2024Prečítané: 195Značky: , , , , , ,

Zdieľať článok na socialných sieťach

Každý skúsený záhradkár ju musí mať v zásobe pokiaľ chce, aby jeho zeleninová záhrada prosperovala. Sú na to veľmi dobré dôvody. O čo sa jedná?

Pôdna huba, ktorú možno nazvať najlepším liečiteľom pôdy a pomocníkom záhradníka. Rastliny veľmi často zle rastú a plodia práve preto, že v pôde je veľa druhov parazitických húb, ktoré im bránia v plnom rozvoji.

Záhradkári sa vinia z neplodnosti, začnú prihnojovať, ale nezlepší sa to. Trichoderma parazituje na patogénnych mikroorganizmoch a ničí ich, môže znížiť na nulu škodlivú aktivitu viac ako 60 druhov húb v pôde aj na listoch rastlín.

Vedeli ste, že Trichoderma sa dá použiť nielen ako koreňová zálievka, ale aj na list? Najvhodnejšia forma Trichoderma, ktorá sa môže nastriekať na rastliny, je tekutá forma.

Trichoderma sa samozrejme nemôže rozmnožovať na listoch, ale to nie je potrebné, zaujímajú nás jej metabolity!

Je vedecky dokázané, že keď sa Trichoderma dostane na listy, rýchlo uvoľňuje: látky stimulujúce rast, vitamíny, aminokyseliny a antibiotiká.

Preto prospešné baktérie budú vykonávať ochranné, stimulačné a iné agronomické funkcie prospešné pre rastliny.

Raz za 10 dní postriekam svoje rastliny trichodermou, najlepšie to funguje na uhorky.

Záhony zelenajú až do neskorej jesene a to nie je preháňanie. Tiež som si všimol, že ak začne nejaká choroba, napríklad kladosporióza, pleseň a pod., pri postriekaní Trichodermou padajú na postihnuté miesta prospešné huby, ktoré ich osídľujú a priamo im bránia.

Pri použití tekutej trichodermy teda bude možné zastaviť alebo aspoň výrazne spomaliť šírenie chorôb.

Zdieľať článok na socialných sieťach

Novinky na váš e-mail

Žiadny geniálny nápad vám už neujde!