Gabióny, teda oceľové siete plnené kamením, sklom, okruhliakmi, drevom, tehlami a ďalšími vhodnými materiálmi, môžu veľmi flexibilne nahradiť napríklad klasický kozub na záhrade, alebo otvorené ohnisko.

Reklamy

Gabióny sú veľmi odolné drôtené stavebné prvky, ktoré primárne slúžia ako konštrukcie oporných múrov, na výrobu plotov a pri spevňovaní korýt riek a brehov ciest. Každý gabión je zložený z jednotlivých gabiónových sietí kompletovaných do potrebného tvaru a rozmeru zváraním jednotlivých panelov (s využitím oceľových stĺpikov) alebo pomocou spojovacích špirál a montážnych háčikov.

Tak, ako môže byť odlišná veľkosť gabiónových ôk, môže sa líšiť aj výplň gabiónových sietí. Gabióny ako mimoriadny stavebný prvok ponúknuť nielen jedinečné vlastnosti a dlhodobú trvanlivosť, ale aj moderný dizajn, ktorý sa dá skvelo využiť ako pri realizácii záhradných prvkov, tak i pre vylepšenie okolia domu.

Využitie gabiónov

Gabióny zďaleka neslúžia len k tvorbe plotov a oporných múrov, ale je možné z nich vytvoriť tiež kryté státie na popolnice, garážové státie, schody alebo celé schodisko do záhrady alebo k domu, pevné záhradné lavice a lavičky alebo otvorené záhradné ohnisko či exteriérový krb, prípadne celú vonkajšiu terasu.

Gabióny sú veľmi elegantným architektonickým prvkom, ktorý má nielen vysokú životnosť, ale aj mnohostranné funkčné či dekoračné využitie. Množstvo skvelých nápadov, ako využiť gabióny vo vašej záhrade nájdete tu.

Dnes však máme pre vás skvelé nápady, ako využiť gabióny pre váš vysnívaný krb alebo gril. Ak radi trávite čas na záhrade pri posedení so svojimi blízkymi, či organizujete posedenia, grilovačky alebo oslavy, nenechajte si ujsť dnešné nápady!

[/fusion_text]

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com