Život s legom má väčšinou niekoľko fáz … Najprv deti zaujme tá väčšia varianta kociek, potom si začnú stavať z malých kociek, ale ešte nie podľa návodu. Potom prídu stále zložitejšie a zložitejšie lego súpravy.

Reklamy

Nakoniec máme doma obrovskú debnu malých kociek, nad ktorými naše deti začnú ohŕňať nos.  Tento proces je však rozložený do mnohých a mnohých rokov. A potom príde čas, kedy si môžeme začať hrať aj my, rodičia.

Lego je svet úžasných malých kociek, z ktorých si môžete postaviť prakticky čokoľvek, čo vás napadne. Ak sa v domácnosti nájdu kocky, pre ktoré už vaše deti nemajú využitie, môžete im vymyslieť uplatnenie vy, dospelí. Takéto lego hrátky sa hodia predovšetkým do moderných, jednoduchým štýlom zariadených bytov. Vnesú do nich potrebný vtip a nápady, ktoré každú návštevu prekvapí aj pobaví.

Začneme v predsieni

Kocky lega môžete využiť aj veľmi prakticky. Vyvŕtajte do nich malým vrtáčikom otvor na krúžok a vzniknutý prívesok pripojte ku kľúčom. Teraz už len stačí na stenu v predsieni pripevniť základnú dosku z lega a kľúče už nikdy nebudete hľadať po byte. Po príchode domov je jednoducho pricvaknú na dosku.

Obrazy do celého bytu

Romantická zátišie a krajinky nie sú nič pre vás, ale na veľké umelecké diela moderných majstrov vám zase väčšinou chýba dostatok financií? Inšpirujte sa nimi, a to buď doslova, alebo len zľahka a vytvorte si obrazy z lega. Až vás prestanú baviť, zahráte sa na „maliara“ znova.

Doplnky nielen do bielej kuchyne

Biela kuchynská linka, biely obklad stien … Chcelo by to farby! Vytvorte si zásobník na kuchynské náčinie alebo na príbory alebo krabičku na obrúsky a vreckovky. Rovnako tak bielej kuchyni pristanú podložky pod hrnčeky, vyrobené z farebných kociek.

Viete si predstaviť aj úchytky na kuchynských skrinkách, vyrobené z lega? Prečo nie? Len musíte počítať s tým, že poskladané kocky nevydržia záťaž pri otváraní dvierok. Jednotlivé kocky preto budete musieť k sebe zlepiť.

Nevynechajte ani kúpeľňu

Stojan na kefky na zuby je to najjednoduchšie, čo môžete vytvoriť, ale hravé povahy možno ocenia aj kocky v tekutom mydle.

Izby detí ale aj tínedžrov

Farebné zásobníky na ceruzky, perá aj nožnice, ktoré by sa inak váľali len tak po stole, vytvoríte behom chvíľky.

Veselé magnetky alebo špendlíky na nástenku by vaši potomkovia tiež nemuseli odmietnuť. Vyzerajú jednoducho skvele!

Nešetrite ani obývačku

Malá stolová lampa s jednoduchým tienidlom znesie farebnú nohu. Verte, že na prvý pohľad nikoho ani nenapadne, že sa pozerá na detskú stavebnicu.

Môžete vytvoriť aj tienidlo z farebných kociek, len musíte počítať s tým, že bude naozaj veľa tieniť.

Dokonca aj obaly na kvetináče môžu vzniknúť z kociek lega. Či zvolíte farebnosť umiernenú, alebo divokú, je len na vás.

Farebná váza na stôl nesmie chýbať! Jednoducho postavte pohár a vyskladajte okolo nej hradbu z kociek.

Inšpirujte sa!

Tak čo, trúfnete si na podobne bláznivé doplnky do bytu? Majú tú výhodu, že ich časom môžete zase jednoducho preskladať. Alebo kocky strčiť do krabice. Pozrite si aj ďalšie skvelé nápady, ktoré sme pre vás vybrali!

[/fusion_text]

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com