Čo nesmiem zabudnúť zasiať vo FEBRUÁRI? Okrem PARADAJOK nezabudnite aj na tieto chutné plodiny!

Publikované: 10 februára 2024Prečítané: 14768Značky: , , , , , , , ,

Zdieľať článok na socialných sieťach

Február je najlepší čas na vypracovanie vhodnej záhradkárskej stratégie pre nadchádzajúcu jarnú sezónu. Nie je to len o plánovaní miesta pre priesady, ale aj o ich výseve, pretože do polovice mája musia krásne a bujne vyklíčiť.

Určite si skontrolujte tento zoznam, čo by ste mali zasiať vo februári a termín určite nepremeškáte.

Práce na záhrade vo februári sú nevyhnutnosťou a nevyhnutné je orezávanie konárov alebo postrek ovocných stromov a kríkov.

Nie každý vie, kedy zasiať všetku tú zeleninu a kvety, keďže vonku je ešte zima a jar je ďaleko. Február je ideálny čas na vysievanie, ale problém spočíva v tom, aby ste to urobili správne a použili tie správne odrody.

Od dnes už nebudete mať žiadne pochybnosti.

Čo zasiať vo februári?

Túto otázku má určite v hlave nejeden záhradkár, ktorý sa tešia na prácu v záhrade. Výsev zeleniny a kvetov si nemusí vyžadovať dokonalé a teplé počasie, pretože pripravené sadenice môžu rásť na domácich parapetoch.

Ak neviete, kedy zasiať papriku, paradajky, cibuľu a šalát, určite to urobte vo februári. Vďaka tomu sa o pár mesiacov budete tešiť zo zdravej a bohatej úrody.

Vo februári sa oplatí vysadiť aj bylinky, na ktoré veľa ľudí zabúda, no v kuchyni poslúžia a v novej sezóne dokonca odradia mnohých škodcov.

Najlepšie je vysiať bazalku, oregano, ale aj majoránku a tymian a rýchlo zistíte, ako si za chvíľu môžete pochutnať na vlastných koreninách.

Tento mesiac tiež nemôžete zabudnúť na výsev kvetov, najlepšie tých jednoročných. Vďaka tomu budú mať veľmi dlhú dobu rastu.

Toto obdobie je najlepšie vysievať petúnie, netýkavky, šalvie, begónie a muškáty.

Ako zasiať rastliny vo februári?

Pred výsevom semien zeleniny, byliniek a kvetov by sme mali začať s prípravou miesta, teda výberom črepníkov alebo nádob na pestovanie.

Na tento účel môžete použiť napríklad rolky od toaletného papiera, ktoré sú ekonomickou a ekologickou možnosťou, alebo sa dokonca rozhodnúť pre zimný výsev na seno vo fľašiach.

Každá z týchto metód poskytne vynikajúce výsledky. Pôda je tiež dôležitá pri výseve semien. Mala by byť teplá, ale aj s prídavkom kompostu, teda ľahká a úrodná , čo zaručuje zdravé a odolné rastliny.

Sadenice treba zalievať, nie však krhlou, ale  postrekovačom, ktorý jemné semienka nevyplaví na povrch. To je mimoriadne dôležité, rovnako ako slnko , ktoré pri klíčiacich rastlinách nemôže chýbať.

Najlepšie je umiestniť ich na južný parapet a rýchlo uvidíte zelené listky .

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdieľať článok na socialných sieťach

Novinky na váš e-mail

Žiadny geniálny nápad vám už neujde!