Doma sa môžete zaobísť bez mnoho vecí, ale táto jedna látka je v každej domácnosti nenahraditeľná. Vyriešila už množstvo problémov a toto je niekoľko najbežnejších!

Reklamy

Je užitočná nielen na zlepšenie chuti našich jedál, ale s jej pomocou môžete vyriešiť stovky problémov v domácnosti.

Presvedčte sa, ako lacnú a ľahko dostupnú soľ možno použiť aj v domácnosti. Ušetrí vám to čas aj peniaze.

Najlepší prostriedok na ničenie buriny

V 1 litri octu rozpustite 3 polievkové lyžice soli a 0,5 čajovej lyžičky saponátu. Túto zmes nalejte do rozprašovača a nastriekajte priamo na burinu. Po použití tohto roztoku jednoducho zmizne. Tento spôsob využívame napríklad v prípade buriny rastúcej medzi zámkovou dlažbou alebo ozdobnými kameňmi.

Vyčistite a osviežte svoju práčku

Na zbavenie sa nepríjemného zápachu z práčky niekedy nestačí len ocot. Vyskúšajte túto kombináciu a budete pozitívne prekvapení:

Ingrediencie:

  • 1 liter octu
  • 1 kg bežnej stolovej soli

Do prázdnej práčky nasypte soľ a zalejte octom. Nastavte teplotu na 90 stupňov a zapnite úplný prací cyklus. Keď voda dosiahne požadovanú teplotu, vypnite pračku a nechajte ju 3-4 hodiny stáť. Po uplynutí tohto času zapnite pranie a počkajte, kým sa cyklus neskončí.

Upchatý odtok v umývadle a vani

Potrebujeme:

  • 200 gramov soli
  • 200 g sódy
  • 150 ml zohriateho octu
  • vriaca voda

Aplikácia:

Sódu bikarbónu zmiešame so soľou, dobre premiešame a zlejeme do odtoku. Zalejeme teplým octom, potom zalejeme vriacou vodou asi 300 ml. Nechajte pôsobiť 30 minút. Po uplynutí tejto doby pustite vodu a opláchnite.

Užitočné tipy na používanie soli

1. Ak nový kúpeľňový záves pred zavesením opláchnete v slanej vode, neplesnivie.

2. Aby sa smotana dobre vyšľahala, pridajte do nej štipku soli. Tento trik urobí váš dezert extrémne nadýchaným.

3. Aby domáca paradajková pasta vydržala čo najdlhšie, pridajte lyžičku soli a lyžičku rastlinného oleja. Ochránia pastu pred plesňou, ktorá sa zvyčajne objavuje aj pri skladovaní v chladničke.

4. Froté uteráky perte vždy so soľou, a potom už nikdy nestratia svoju jemnosť.

5. Pridanie soli do šampónu je skvelý spôsob, ako posilniť vlasové korienky. Vlasy prestanú vypadávať a lupiny zmiznú. Pridajte lyžicu soli do 200 ml šampónu. Môže to byť bežná stolová soľ, ale morská soľ bude lepšia.

5. Máte na oblečení mastnú škvrnu? Ihneď ju posypte soľou. Nechajte pol hodiny a umyte.

6. Chcete, aby vaša sviečka horela trikrát dlhšie ako zvyčajne? Vložte ju do soľného roztoku na 30 minút (lyžica soli na pohár vody). Potom ju vysušte a vychutnajte si dlho horiacu sviečku.

7. Chcete medeným predmetom alebo riadu vrátiť lesk? Pripravte si pastu zo soli, múky a octu. Naneste na povrch 10 minút a potom zmyte tvrdou špongiou.

8. Máte doma páchnuce topánky? Cez noc ich posypte soľou a ráno vysypte. Zápach zmizne.

9. Chcete, aby sa vaše poháre opäť leskli ako nové? Zmiešajte teplú vodu s octom a soľou. Týmto roztokom umyte poháre a opláchnite pod tečúcou vodou.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: GOLAPRAVDA.BLOG