Chcete sa dočkať druhej vlny bohatého kvitnutia vašich ruží? Nezabudnite na tieto dôležité pravidlá!

Publikované: 17 augusta 2023Prečítané: 4230Značky: , ,

Zdieľať článok na socialných sieťach

Pravidelné prerezávanie a údržba sú nevyhnutné na stimuláciu opätovného kvitnutia ruží. Tu je niekoľko tipov, ako to urobiť správne.

Táto úloha sa zdá pre začínajúceho záhradkára náročná, no v nasledujúcich sezónach získavate skúsenosti a istotu, že aj keď niečo pokazíte, ruže opäť vyrastú.

Ako ostrihať ruže, aby kvitli druhýkrát v sezóne?

Rez po prvom rozkvitnutí: Keď ruže prvýkrát odkvitnú, zostrihajte ich pod kvetom spolu s 1 alebo 2 listami alebo viac, ale nad prvou sadou piatich listov. To môže pomôcť stimulovať rast a podporiť opätovné kvitnutie.

Odstráňte odumierajúce kvety: Pravidelné odstraňovanie zvädnutých alebo suchých kvetov je dôležité na povzbudenie ruží k opätovnému kvitnutiu. Rastlina neplytvá energiou na udržiavanie kvetu a svoju energiu smeruje inam.

Správny rez: Pri reze ruží používajte ostré záhradnícke nožnice a strihajte pod 45-stupňovým uhlom. Odrežte asi 0,5 cm nad púčikom, ktorý vychádza z kríka. Táto technika pomáha nasmerovať rast smerom von z kríka a zvyšuje cirkuláciu vzduchu vo vnútri.

Starostlivosť: Hnojenie ruží po prvom odkvitnutí im môže pomôcť poskytnúť im potrebné živiny na opätovné kvitnutie. Na stimuláciu kvitnutia použite hnojivo bohaté na fosfor.

Zálievka: Pravidelná zálievka je dôležitá, ale dbajte na to, aby ste ruže nepreliali. Ruže preferujú pôdu, ktorá je vlhká, ale nie premočená.

Ochrana proti chorobám a škodcom: Pravidelná kontrola ruží na príznaky chorôb alebo škodcov je dôležitá, aby boli vaše rastliny zdravé. Ak spozorujete nejaké problémy, začnite ich čo najskôr liečiť.

Pamätajte, že niektoré odrody ruží prirodzene kvitnú iba raz za sezónu, takže sa uistite, že vaše ruže sú odrodou, ktorá má potenciál znova kvitnúť.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdieľať článok na socialných sieťach

Novinky na váš e-mail

Žiadny geniálny nápad vám už neujde!