Drevený obklad funguje ako zvukový a tepelný izolant, prinesie do vášho domova kúsok prírody a zároveň môže byť výrazným dizajnovým prvkom. Drevené obklady sú trendom, ktorý si zaslúži vašu pozornosť.

Reklamy

Drevený obklad sa využíval najmä v minulosti. Bol symbolom bohatstva a postavenia. Objavovali sa najmä drevené kazetové obklady na stropoch, alebo ozdobné lišty pozdĺž stien. Išlo o umelecké a drevorezbárske diela, ktoré dodávali priestoru autenticitu a luxus.

Vďaka drevenému obkladu môžete odhlučniť steny medzi miestnosťami. Do interiéru môžete využiť prakticky akékoľvek drevo, pretože v konečnom dôsledku je najdôležitejšia jeho povrchová úprava. Obklad by mal byť správne ošetrený, namorený, s kvalitným náterom proti UV žiareniu.

Ako sa umiestňuje drevený obklad na stenu?

Drevo potrebuje vzduch, a ideálne sa preto obklad umiestňuje na konštrukciu, ktorá umožňuje vytvoriť vzduchovú medzeru medzi obkladom a stenou. Navyše, takáto medzera zvyšuje tepelnú izoláciu.

Pri vytváraní obkladu premýšľajte aj nad umiestnením latiek. Ak budú vodorovne, opticky predĺžia a znížia miestnosť, vertikálne rozmiestnenie naopak miestnosť skráti a opticky zvýši. Môžete tak opticky upraviť nedostatky priestorov bez rekonštrukcie.

Nechajte sa inšpirovať zbierkou nápadov, ako obložiť vašu stenu drevom. Poďme na to.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com