Žijeme v dobe, kedy je všetko dostupné. Či už to potrebujete alebo nie – trh je zaplavený tovarom a na prvý pohľad si myslíte, že je tu konečne niečo pre každého. Aj to by však mohol byť dobrý dôvod, prečo chcete vyrobiť vlastný nábytok.

Reklamy

Žiaľ, alebo našťastie, každý z nás má veľmi individuálne potreby, ktoré ponuka na trhu nedokáže úplne naplniť. Alebo chcete mať istotu, že použité materiály sú dostatočne udržateľné? Oboje sa asi vidí ako správne, no je tu aj fakt, že stále viac ľudí chce čeliť neprimeranej spotrebe a radšej zo starého vyrobí niečo nové.

DIY nápady pre šatník vyrobený z paliet

Dnes by sme vám radi predstavili skvelé DIY nápady. Po mnohých článkoch o posteliach alebo záhradnom nábytku z europaliet pokračujeme v našej sérii ďalšou vzrušujúcou témou. Okrem stolov a postelí si z paliet môžete postaviť aj vlastnú šatníkovú skriňu. Samozrejme, potrebujete na to palety, náradie a dobré plánovanie.

Ako všetci vieme, europalety sú veľmi ťažké, no sú naozaj pevné a odolné. V mnohých prípadoch je potrebné celý povrch obrúsiť a drevo ošetriť. Najlepšie je odniesť materiál do stolárstva a nechať ho urobiť odborníkom.

Dobrý nápad si vyžaduje dobré plánovanie a remeselnú zručnosť

Keď je materiál pripravený, môžete prejsť k trochu kreatívnejšej časti úlohy. Teraz môžete svoj vlastný šatník zostaviť a zoskrutkovať. Čo sa týka doplnkov, akými sú napríklad zásuvky, bez technického výkresu sa len ťažko zaobídete.

Musí byť jasné, kde by mala stáť vaša šatníková skriňa, koľko má mať priehradok či zásuviek, aká vysoká, hlboká či široká by mala byť. Priložili sme nápaditú sériu šatníkových skríň, ktoré môžete využiť ako inšpiráciu pre svoj vlastný projekt. Vypočítajte si dostatok miesta, ak chcete mať vo svojom šatníku tyč na šaty.

Inšpirujte sa

A čo ďalej? Ak ste sa ešte nerozhodli, a nenašli ste ten správny nápad, poďte ešte o kúsok nižšie. Máme pre vás niekoľko ďalších nápadov, ako si takýto šatník pripraviť. Nech sa páčia!

[/fusion_text]

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com