Dnes vám ukážeme úžasný nápad, ako si takmer zadarmo vyrobiť nádherné veľkonočné dekorácie. Na výrobu vám budú stačiť veci, ktoré mávate bežne doma alebo sú jednoduché na zaobstaranie!

Reklamy

Nieje nič krajšie, ako dekorácie, ktoré si dokážeme doma jednoducho pripraviť. K tej dnešnej vám postačia staré noviny, lepiaca zmes a balónik. Tieto veci má takmer určite väčšina z vás doma, tak prečo sa nepustiť do práce? Bude to zábava!

Čo budete potrebovať?

Lepiacu zmes si môžete vyrobiť viacerými spôsobmi. Jedno z nich je zmes lepidla Duvilax s vodou v pomere 1:1. Ak ho však nemáte po ruke, rovnako dobre vám poslúži aj zmes múky a vody.

Postup, ako si vyrobiť lepiacu zmes z múky a vodu si môžete pozrieť vo videu priloženom nižšie. Ak sa vám video páči, prihláste sa odber kanála YouTube a sledujte najnovšie videá, ktoré pre vás pripravujeme.

Ako postupovať?

Lepidlo, alebo múku, si dôkladne zmiešajte v nádobe v pomere 1:1. Vznikne nám riedka hmota. Nafúkajte si balónik do požadovanej veľkosti a naneste hmotu na balón.

Na túto vrstvu priliepame kúsky novinového papiera. Keď obalíme balónik novinami, nanesieme na noviny ďalšiu vrstvu lepiacej zmesi. Opäť nalepíme kúsky novin. Takto pokračujeme až kým máme na balóne dostatočne silnú vrstvu, ktorá bude po zaschnutí pevná

Necháme vysušiť. Keď zmes zaschne, stačí prepichnúť balónik ihlou a vybrať ho. Okraje si môžete upraviť podľa seba až tak, aby to vo výsledku vyzeralo ako veľkonočné vajíčko.

Inšpirujte sa

Vajíčko máte hotové a rozmýšľate, ako ho ozdobiť? Inšpirujte v tejto zbierke nápadov a určite si nájdete to, čo je pre vás dokonalé!

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com