Všetci záhradkári chcú, aby ich sadenice paprík a paradajok boli silné a zdravé, pretože keď stoja na okne podsadité rastliny, zlepšuje sa aj pocit z dobre vykonanej práce.

Reklamy

Je veľmi dôležité správne pripraviť pôdnu zmes pre sadenice, dobrá pôda je najmenej 50% úspechu.

Do pozornosti dávam prírodnú úpravu pôdy, ktorá zvýši úrodnosť, uvoľní a ochráni sadenice pred škodlivými baktériami.

Všetky ingrediencie sú prírodné a každý ich má doma, príprava nie je náročná a nezaberie veľa času.

Prvou zložkou sú mleté ​​vaječné škrupiny. Jedná sa o jednu z najdostupnejších a najobľúbenejších prísad do pôdy pre sadenice.

Tí záhradkári, ktorí pridávajú mleté ​​škrupiny do pôdnej zmesi, zabúdajú na hnilobu kvetov, zatiaľ čo samotné rastliny rastú a prinášajú vynikajúcu úrodu.

Škrupina obsahuje hlavne vápnik v predĺženej forme uvoľnovania, malé množstvo makro a mikroprvkov. Predpokladom je rozdrviť škrupiny na prach v mlynčeku na kávu, len tak získame maximálny úžitok a uvoľníme pôdu.

Pôsobí podobne ako piesok, po zalievaní spôsobuje spekanie a silné upchávanie pôdy. Na každých 5 litrov pôdy pridávam 4 polievkové lyžice.

Škrupiny je potrebné najskôr pár dní sušiť v krabici na radiátore, je vhodné, aby na škrupinách nezostali žiadne zvyšky bielkovín.

Druhou prísadou do pôdy sú mleté ​​cibuľové šupky. Vďaka jedinečnému zloženiu pozoruhodne nasýtia pôdu živinami a zároveň chráni pred baktériami a plesňami.

Šupky tiež pomelieme v mlynčeku na kávu. Výsledkom je krásny prášok sýtej oranžovej farby, pridajte 5 polievkových lyžíc na každých 5 litrov pôdy.

Potom dôkladne premiešame so zeminou, pre maximálnu kyprosť pôdy sa odporúča pridať ešte trochu kokosového substrátu.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!