Väčšina z nás sa snaží na svojej záhrade aj v okolí domu zachovať každý strom, ale občas sa výrubu jednoducho nevyhneme a k slovu príde píla a sekera. Kým však vezmete náradie do ruky, tak si dobre premyslite, ako skolený strom čo najlepšie využiť.

Každý vyrúbaný strom môže počas niekoľkých hodín jednoducho zmiznúť z povrchu zemského, takmer bez stopy. Ale nezaslúži si každý strom, aby po ňom naopak zostalo na svete stôp čo najviac?

Pňová záhradka

Ak strom nespilujete práve preto, že potrebujete viac voľného priestoru, potom zvážte aj možnosť, ponechanie pňa na mieste. Môže tak vzniknúť zaujímavý záhradný prvok, ktorý využijete ako podstavec pre veľký kvetináč. Najrôznejšie rastliny môžete vysadiť aj priamo do pňa. V neposlednom rade sa z pňa stane útočisko pre hmyz, ktorý na sterilne upratanej záhrade len márne hľadá úkryt.

Je súčasťou vašej záhrady peň, ktorý už začína pekne prehnívať? Prehnitú drevnú hmotu vyberte, na dno položte drenážny materiál, štrk alebo drobné kamienky, a až potom celú dutinu vysypte kvalitným substrátom. Do pôdy môžete vysiať semienka letničiek alebo neskôr priamo vysadiť sadenice.

Ako využiť zrezaný kmeň

Strom zrezať, kmeň narezať na kratšie kusy, nechať pekne vyschnúť a ďalší rok naštiepať na drevo. Toto je najjednoduchšie riešenie, ale skúste si vybrať nejaký pekný kus aj na ďalšiu dekoráciu záhrady. Takéto vydlabané koryto vysadené letničkami bude vyzerať krásne predovšetkým v prírodnom type záhrady.

[the_ad id=“1915″]

[the_ad id=“1915″]

[the_ad id=“1915″]

[the_ad id=“1915″]

[the_ad id=“1915″]

[the_ad id=“1915″]

[the_ad id=“1915″]

[the_ad id=“1915″][/fusion_text]

Pozrite si tiež:

[the_ad id=“7498″]

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com