Kto by nepoznal upchaté umývadlo, vaňu alebo toaletu. Vinou usadenín sa odpadový systém ľahko zanesie, začne zapáchať a znemožní odtoku vody. Nemajte však obavy, túto nepríjemnú záležitosť možno jednoducho a rýchlo vyriešiť!

Reklamy

Tento problém vzniká náhle a vtedy, keď to najmenej čakáte. Ak mávate často problém s upchatým potrubím, tento tip by vám mohol pomôcť.

Nie každý má čas a možnosť problém s odtokom riešiť hneď a s upchávaním musí dlho bojovať. Ak chcete rýchlo a efektívne vyčistiť odpadové potrubie v kúpeľni a kuchyni, použite tieto dve prísady.

Vyčistíte si odtok

Pred použitím týchto prísad je potrebné, aby nečistoty a mastnota v potrubí zmäkli. Za týmto účelom nalejte do odtoku vriacu vodu. Pred týmto krokom odstráňte sitko, aby neprekážalo.

Ďalej nasypte 150 g sódy bikarbóny do odtoku, tá rýchlo zreaguje s horúcou vodou. V tomto stave necháme pôsobiť látky asi 10 minút.

Potom vezmeme 9% ocot, budeme ho potrebovať 230 ml, a vlejeme ho do odtoku. Nezľaknite sa, ak počujete zvláštne zvuky a uvidíte penu na povrchu umyvadla – toto je normálny stav pri zmiešaní horúcej vody, sódy a octu.

Zmes nechajte 3 minúty pôsobiť a do odtoku nalejte vriacu vodu, zo stien potrubia začnú odchádzať všetky nečistoty. Zostáva len opláchnuť potrubia horúcou vodou z kohútika.

Čistíme odtok v kúpeľni

Nalejte 150 ml gélu na pranie do odtoku kúpeľňového potrubia. Ak ho doma zrovna nemáte, môžete použiť akýkoľvek iný čistiaci prostriedok, dôležité je, aby bol na báze chlóru.

Pomocou sprchy alebo kohútika nalejte horúcu vodu do odtoku na 5 minút. Tlak musí byť silný.

Takto uvoľnite všetky nečistoty, ktoré sa nahromadili na stenách potrubia.

Veľa šťastia!

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: youtube.com/@KremShow