Detská izba je miesto pre spanie aj prácu, ale hlavné miesto tu má zábava. Svet detí je plný napätia, dobrodružstva a hier, tajných misií, kúziel a fantázie. Podporte hravosť detí a do ich kráľovstva umiestnite zaujímavé herné prvky, ktoré si zamilujú.

Reklamy

Detská izba by okrem funkčných prvkov mal obsahovať aj doplnky, ktoré deti zabavia, lákajú ich k hre a rozvíjajú ich fantáziu. Ako vtipne, funkčne a nadčasovo zariadiť detskú izbu tak, aby z neho boli vaše ratolesti nadšené?

Funkčná a hravá izba

Inú podobu bude mať izba pre batoľa, školáka aj násťročného, ​​ale zariadiť ju podľa priania detí môže byť niekedy poriadna fuška. Napriek tomu pri plánovaní, výbere aj nákupe nábytku a doplnkov načúvajte priania detí a snažte sa ich zapracovať do návrhu aj realizácie.

Kroťte však ich prehnané fantázie, posteľ ako princeznin palác môže byť splneným snom pre vaše malú dievčatko, ale za pár rokov to bude strašiak, ktorý nesmú kamarátky vidieť. V takýchto prípadoch skúste prísť na kompromis, ktorý nebude stáť veľa peňazí a dá sa ľahko obmeniť.

Vankúšiky, baldachýn, pár obrázkov, samolepiaca tapeta a nenákladné dekorácie vykúzlia požadovaný štýl, pritom sa za nejaký čas môžu bez problémov vymeniť a prispôsobiť izbu aktuálnemu vkusu detí.

Hlavné kusy nábytku voľte neutrálne a nadčasové, rovnako ako farbu stien. Všetko ostatné doladí bytový textil a doplnky a vaša ratolesť získa izbu na mieru, v ktorej sa bude cítiť dobre.

Rozvíjajte kreativitu

Nechajte deti, nech si vyberú do izby plagáty, obrázky či samolepky na stenu, ktoré ich budú inšpirovať k ďalším hrám. Ľahko tak izbu prispôsobíte malej baletke, automobilovému pretekárovi aj lovcovi dinosaurov. Nezabúdajte, že detská myseľ je plná nevšedných nápadov a nie je zviazaná konvenciami.

Dajte detské kreativite priestor a doprajte im možnosť tvoriť, kresliť a robiť umelecké diela. Na stenu sa hodí tabuľa na kreslenie, veľký úspech majú tiež nalepovacie tabuľové tapety, na ktoré sa dá kresliť kriedami alebo popisovacími fixkami. Dôležitú úlohu hrá aj nástenka, ktorú si môžu vyzdobiť výkresmi, fotkami alebo drobnými výtvormi.

Detský stan

Vďačným a obľúbeným doplnkom do izby je detský bunker, stan alebo teepee. Skrýša pred svetom, kde sa malí obyvatelia schovajú pred zrakmi ostatných je nekonečným zdrojom potešenia a inšpiratívnym prostredím pre pestrú škálu hier a dobrodružstiev. Papierový domček z krabíc zvládnete s pomocou lepiacej pásky a fixiek postaviť s minimálnymi nákladmi, šikovnejší jedinci sa nezľaknú ani látkového stanu či indiánskeho teepee.

Zúfať nemusia ani menej zruční, v obchodoch sa dá detskej teepee kúpiť, väčšinou sa vyrába z príjemnej a vzdušné bavlny. Dodáva sa k nim celý rad doplnkov, od vankúšikov, lapačov snov či ozdobných girlánd a sú dostupné v mnohých farebných variantoch.

Inšpirácia pre vás

Pozrite si aj ďalšie skvelé nápady do detských izieb a načerpajte inšpiráciu pri zariaďovaní novej detskej izby.
[/fusion_text]

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com