Je ťažké si predstaviť Vianoce bez tohto ovocia. Tú jedinečnú atmosféru im dodávajú práve mandarínky. Asi už neexistuje domov, kde by sa teraz nejedli.

Reklamy

Pravdepodobne neexistuje človek, ktorý by nemal rád mandarínky – najmä ak ich dostane olúpané. Každý ich bude jesť s chuťou. Pokiaľ nie sú kyslé. Ako si teda vybrať v obchode tie dobré?

Ako kúpiť najlepšie mandarínky? Takto spoznáte tie sladké a šťavnaté

Ako v obchode spoznáte sladké a šťavnaté mandarínky? Samozrejme, okrem konzumácie, pretože tento spôsob sa pravdepodobne nestretne s pochopením predajcov. Spôsobov je ale viacero. Vďaka nim už nikdy nekúpite kyslé mandarínky bez chuti.

Mandarínky si vyberajme len s intenzívnou oranžovou farbou. Tie bledé, žlté či dokonca zelenkasté pravdepodobne nebudú chutné. Koža by nemala byť príliš hrubá. Ale pozor, tie s veľmi tenkou sa veľmi ťažko šúpu. Tiež neodporúčame.

Najlepšie je je nájsť si dáky zlatý stred pri hrúbke šupky.

Mandarínky sa oplatí poťažkať v ruke. Ak je nápadne ťažká, je to dobré znamenie. Má veľa šťavy. Tie ľahšie už asi nie sú čerstvé a budú suché.

Dokonale zrelé ovocie má výraznú vôňu. Čím oblejší tvar, tým väčšia šanca, že budú sladké a chutné. Vyhýbajme sa tým splošteným. Dobré mandarínky sú mäkké, ale pružné.

Nevyberajme si tvrdé alebo veľmi mäkké. A nezabudnite, že akékoľvek modriny tiež diskvalifikujú ovocie. Rovnako ako tmavá škvrna na chvoste – je to signál, že leží na mieste už veľmi dlho.

Pri výbere mandarínok je lepšie zvoliť skôr sypané ako balené. Na každú sa potom máme možnosť pozrieť bližšie. Sieťky sú dobre navrhnuté a často radi zakryjú to, čo by ste si inak nevybrali.

A ešte jedna dôležitá vec. Mandarínky by sa mali pred konzumáciou veľmi dôkladne umyť. Nevadí, že ich aj tak ošúpeme. Napriek tomu sa oplatí šupku dobre vyčistiť.

V opačnom prípade nám ovocie môže vážne uškodiť. Ako je to možné? Na šupke môže byť veľa nečistôt, ktoré môžu spôsobiť alergie. Na ich povrchu často nachádzame aj stopy fungicídov a transportných ochranných prostriedkov.

Verte mi, nechcete ich jesť.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!