Máte na záhrade starý peň a neviete, ako s ním naložiť? Máme pre vás tipy, nielen ako ho jednoducho odstrániť, ale treba ho aj ďalej využiť.

Reklamy

Nabúrava príjemnú atmosféru vašej záhrady nevzhľadný peň? Máte hneď niekoľko možností, ako sa ho zbaviť alebo ho zušľachtiť. Pokiaľ si vyberiete prvý variant, môžete si veľmi ľahko ťahanie pňa zo zeme uľahčiť.

Nenechajte pne bez využitia

Pokiaľ neviete, čo urobiť na záhrade s pňom, môžete ho ešte ďalej využiť a zakomponovať do okolitého prostredia. Veľmi jednoduchým spôsobom si z neho totiž môžete vyrobiť napríklad lavičku alebo stolček.

Rovnako tak, keď ho natriete, môže byť aj honosným podstavcom kvetinovej výzdobe.

Peň ako kvetináč

Zo starého pňa si môžete vytvoriť aj zaujímavý kvetináč. Stačí, keď vyhĺbite jeho vnútornú časť, dovnútra nasypete substrát a vysadíte kvitnúcimi rastlinami. Môžete vysadiť aj zaujímavé kombinácie, ktoré budú vašej záhrade príjemným estetickým doplnkom.

Chcete sa pňa nadobro zbaviť?

Ak by ste mali priestor záhrady radšej bez pňa, nezostáva než ho odstrániť. Nemusí však ísť o náročnú činnosť, ktorá vám zbytočne uberie sily. Skúste si prácu zjednodušiť. Poradíme vám, ako!

Peň navŕtajte

Aby sa vám lepšie pracovalo, navŕtajte najskôr do pňa niekoľko hlbokých otvorov, ktoré by mali mať v priemere aspoň 3 cm. Čím väčší počet ich bude, tým lepšie.

Vlejte do otvorov likvidačnú zmes

Následne sa dá do pripravených otvorov likvidačná zmes. Pri jej aplikácii buďte opatrní a pridávajte ju po menších dávkach. Zmes si vytvoríte zmiešaním cukru a dusičnanu draselného čiže soľanky v pomere 3:7.

Peň polejte benzínom

Následne peň polejte benzínom, pripravte si zápalnú šnúru, ktorú vložte do otvorov a ustúpte do bezpečnej vzdialenosti. Peň potom na diaľku zapáľte, nechajte vyhorieť a potom odpracte zvyšky.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!